ÇİLEK BEBEK BERE MODELİ YAPIMI

Bebekler için çilek şeklinde bere modeli yapımı

Bugün bebekler için yapılabilecek çok güzel bir bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Çilek bebek bere modeli bebeklerde çok tatlı duracak güzel bir model olmuş. Kullanılan ipler ile oldukça güzel bir şekilde tasarlanan bu bere modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bere modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün bebeklere yapılmış olan bir tasarım bere modeli göstermek istedim. Şiş örgüsü ile yapılan bu bere modelinin çileğe benzemesi için kırmızı, yeşil ve beyaz örgü ipleri kullanılmış. Bu bere modelini yapmak isteyenler aşağıda verilen detaylı yapım aşamasın takip ederek sorun yaşamdan bu modeli yapabilirler.

Çilek bere modeli yeni doğan bebekler için tasarlanmış. Bu nedenle 82 ilmek atılarak başlanmış. Önce yeşil örgü ipi ile kenar kısımdaki sıra yapılmış. Daha sonra ise kırmızı ip ile üst kısım yapılmış. Buraya kadar oldukça basit bir şekilde düz örgü olarak model yapılmış.

Sizi zorlayacak olan kısım ise berenin üst kısmındaki yaprakların yapılacağı yer. Bu kısımda yaprakların dilimli bir şekilde nasıl yapılacağı video içerisinde açıklanmış. Bu şekilde bere modeli yapıldıktan sonra ise beyaz ip ile üzerindeki kısımlar dikilerek yapılmış. En sonunda ise kenar kısımdan bere modeli dikilerek birleştirilmiş.

Çilek bebek bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCHCtnPos4sx_CsviNDHzssg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu