ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ EŞOFMAN TAKIMI YAPILIŞI 2

Örgü eşofman takımı pantolonu yapımı

Daha önce sizlere çocuklar için yapabileceğiniz harika bir örgü eşofman takımı göstermiştim. Bu takımın kazağının yapımını sizlere detaylı yapım aşaması olarak verdim. Bugün ise sizlere bu takımın pantolonun yapılışını göstermek istedim.

Çocukları için kışlık hazırlık yapanlara harika bir eşofman takımının yapılışını göstermiştim. Şiş örgüsü ile yapılan bu takım kullanılan renkler sayesinde çok şık olmuştu. Burada erkek çocuğuna uygun bir takım yapılmış. Seçilen renkleri değiştirerek kız çocukları için de bu takımı yapabilirsiniz.

Örgü çocuk pantolonu yapılışı için burada gri ve sarı renkte örgü ipleri kullanılmış. Kazakta ise bu renklerin yanına birde krem rengi ip eklenmişti. İp olarak burada Kartopu Baby One markalı ipler kullanılmış. Gri renk ipten yaklaşık bir buçuk yumak ip kullanılmış. Sarı renkten ise kazak yapımında kullanılan ipin kalanı kullanılmış.

İplerin numaraları hakkında video içerisinde bilgi verilmiş. Bu renklerde yapmak isterseniz bu numaraları kullanarak aynı ipleri alabilirsiniz. Şiş olarak ise lastik kısımlarında 3 numaralı şiş kullanılırken düz örgü yapımında 3,5 numara şiş kullanılmış.

Örgü eşofman takımı pantolonu yapımına 46 ilmek atılarak bilek kısmındaki lastik bantların yapımı ile başlanmış. Lastik banttan sonra gri ip ile örülmeye devam edilmiş ve belirli bir uzunluk yapılmış. İki ayak için bu şekilde parça hazırlandıktan sonra bu parçalar tek bir şişte birleştirilerek pantolonun beden kısmı ve bel lastiği yapılmış.

Burada örgü işi olarak sadece düz bir örgü modeli kullanılmış. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu takımı yapabilir. Dikkat edilmesi gereken lastik kısımlar ve diğer yerler hakkında detaylı bilgiler verilmiş.

blank

Erkek çocuk örgü pantolon yapılırken Işıl Hanım her zamanki gibi detaylı bir anlatım yaparken özellikle ölçüler konusunda da ayrıntılı bilgi vermiş. Bazı yerleri şema kullanarak açıklamış. Bu şekilde pantolonun yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Eşofman takımı için kazak ve pantolonun yapımını sizlere verdim. Birde bu takım için örgü patik yapılmış. Bu şekilde üçlü bir takım yapılmış. Bunun yapımını da ilerleyen günlerde de sizlere göstereceğim.

Örgü çocuk eşofman takımı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu