ÇOCUKLAR İÇİN TIĞ İŞİ KOLAY BOT MODELİ YAPIMI

Çocuk ve bebeklere kolay örgü bot modeli yapımı

Kışlık örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere görünce çok hoşuma giden yapımı da çok basit olan tığ işi çocuk bot modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu bot patik sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Çocuklar için yeni kışlık örgü işlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Kış aylarında en çok kullanılan örgü işlerinden birisi patikler oluyor. Çocuklar içinde örgü ile farklı patik modelleri yapabilirsiniz. Patik modellerini şiş örgüsü veya tığ işi ile yapabilirsiniz. Ben bugün sizlere tığ ile yapılmış olan bir patik modeli göstermek istedim. Bu patik modeli şiş örgüsü bilmeyenlerin veya örgü işine yeni başlayacak olanların yapabileceği çok kolay bir model.

Örgü çocuk bot patik modeli her yaştan bebek ve çocuklar için yapılabilecek bir model. Burada patiğin yapımı için öncelikle bir örgü taban yapılmış. Daha sonra yapılan bu örgü tabanın üzeri örülerek devam edilmiş. Bilek kısmından sonra uzun bir örme işlemi yapıldıktan sonra burası geri katlanmış ve çok hoş bir görünüm elde edilmiş.

21-22 numara ayak için burada 23 zincir çekilmiş. Bu taban 12 cm olmuş. Siz istediğiniz büyüklüğü yapmak için ayak ölçüsü alıp buna göre zincir çekerek örgü taban yapabilirsiniz. Üzerine de örme işlemi yapılmış. Videoda detaylı bir anlatım yapıldığı için sorun yaşamdan ölçüleri ayarlayabilirsiniz.

blank

Tığ işi çocuk bot yapımı için taban kısımda koyu bej kullanılmış. Üzerine ise haki renk kullanılmış. Burada patik ipi kullanılmış. İki renk ile çok şık olmuş. Bu patik modeli kız ve erkek çocuklara da uygun olduğu için dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Patik yapımına taban kısmından başlanıp klasik bir örgü patik tabanı yapılmış. Daha sonra üst kısmın yapımına geçilmiş. Burada patiğin bu şekilde güzel durması için ön kısmı düzgün bir şekilde yapmanız önemli. Bu nedenle videodaki anlatımı iyi takip edin. Birde örme işlemi sırasında patiğin kalıp gibi durması için elinizi sıkı tutmaya özen gösterin.

Tığ işi çocuk bot patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu