Çocuklu aileler için en hoş tatil rotaları! En güzel çocuklu aileler için otel teklifleri

Çocuğu olan aileler için en büyük meselelerden biri, en uygun ve rahat vakit geçirebilecekleri tatil yerini bulmaktır. Kısa süren tatillerini en verimli halde geçirmek isteyen çocuklu ailelerin değerlendirebilecekleri tatil yerlerini ve otel seçmeden evvel bilmeniz gerekenleri haberimizde derledik.

Çocuklar ile tatil yapmak epey zordur. Bilhassa küçük çocuklu aileler, hem çocuklarıyla ilgilenmek hem de dinlenip eğlenmeyi birebir anda gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Aileler de çoğunlukla yıllık müsaade ya da orta tatil periyodunu kıymetlendirdikleri kısa tatil süreçlerini, en düzgün halde kıymetlendirme gayreti içerisine giriyorlar. Çocuklu bir ailenin en yeterli tatili nerede yapabilecekleri sorusu, son periyodun karşılığı en çok merak edilen araştırmalarından oluyor. Haberimizde; cevap bulmaya kolaylık sağlayacak, ailecek rahat ve keyifli vakit geçirebilecekleri tatil yerlerine yer verdik. Fakat otel randevusu almadan evvel çocuklarınızın güvenliği ve daha yeterli bir tatil geçirebilmeleri için bilmeniz gereken değerli birkaç ayrıntı bulunuyor:

  • Tutacağınız odada paklık sonrası değer vermeniz gereken bir ayrıntı park yataklardır. Odanızda bir park yatak olup olmadığına emin olun. İki katlı olarak tasarlanan park yataklarda çocuklar üst kata yerleştirilir, alt kata ise eşyaları yerleştirilir.
  • Şayet bebeğiniz varsa biberonlarının paklığı için bir sterilizasyon sağlanıp sağlanamadığına ve içecekleri sütün ısıtımı için odalarda bir ısıtıcı makinesinin olup olmadığına bakın.
  • Çocuklarınız için sağlıklı, yaşlarına uygun menüye sahip olmalarına kıymet verin. Tıpkı vakitte onların itimatla oynayabilecekleri oyun alanlarının da olması gerekir.

ÇOCUKLU AİLELER İÇİN EN YETERLİ TATİL ROTALARI

# 1 AYVALIK

Tanınan tatil beldelerinden olan Ayvalık; pak havası, otantik yapısı ve uzun plajlarıyla ilgi görüyor. Bölgenin en meşhur plajlarından olan Sarımsaklı’nın deniz ve kumunun sığ olması, çocuklar için büyük bir inanç oluşturuyor.

# 2 SAPANCA

Pak havasıyla epey tanınan olan Sapanca, bilhassa hafta sonları ailecek yapılacak kısa tatiller için daha çok tercih edilir. Bölgede ailelerin keyifli vakit geçirirken, çocukların farklı bir yerde vakit geçirebilecekleri tesisler bulunmaktadır.

# 3 MAŞUKİYE

Tesisleriyle meşhur olan Maşukiye, İstanbul ve etraf vilayetlerde oturan bireyler tarafından daha çok tercih edilir. Sapanca Gölü’ne de yakın olan bölgede, ailecek yemek yerken çocuklarınız da kendi başlarına vakit geçirebilirler. Tabiatla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

# 4 BELEK

Antalya’nın bir beldesi olan Belek, tanınan yerlerde öteki yerlere görece kalabalıktan daha uzak rotalar arayanlar için ülküdür. Oteller bölgesinde olmasından ötürü da kıyı ve plajları sistemlidir. Bu taraftan de ailelerin ilgisini çekmektedir.

# 5 DATÇA

Dalgasız koylarıyla meşhur olan Datça, bu açıdan emniyetli yerlerden biridir. Ailelerin kısa vadeli tatiller için tercih edebileceği, çocuklarıyla rahatça dolaşıp tabiatın tadını çıkarabilecekleri bir yer olarak bilinir.

6 – MARMARİS

Ailecek gidilebilecek en âlâ ve rahat tatil beldelerinden olan Marmaris, çocuklarınız için inançlı imkanların sunulduğu birçok oteli de bünyesinde bulundurur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu