DANTEL GİBİ DURAN ÖRGÜ YATAK ÖRTÜSÜ MODELİ YAPIMI

Tığ işi örgü yatak örtüsü modeli yapımı

Tığ işi ile yapılmış olan örgü motifleri sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere dantel gibi duran örgü yatak örtüsü modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu motif yatak üzerinde muhteşem bir görüntü oluşturuyor.

Yataklar üzerinde hazır pike takımları, hazır örtüler kullanabileceğiniz gibi örgü işinden yapılmış olan örtüleri de kullanabilirsiniz. Hatta bu örtüleri elinizde kalan örgü iplerini kullanarak oldukça masrafsız bir şekilde de yapabilirsiniz.

Bugün sizlere göstermek istediğim tığ işi yatak örtüsü modeli görüntüsü ve yapılan örme biçimi ile dantel görünümü kazanmış. Burada ana renk olarak beyaz örgü ipi kullanılırken orta kısım renkli ipler ile yapılmış. Bu şeklide oldukça şık ve gösterişli bir model elde edilmiş.

Kare bir şekilde olan bu örgü motif yuvarlak bir şekilde başlanıp kare şekline dönüştürülmüş. Yapılan bu küçük kareler ise yine örgü sırasında tek tek birleştirilerek harika bir tasarım elde edilmiş.

Basit tığ işi teknikler ile yapılan örgü yatak örtüsü motifi tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım. Burada zaten video içerisinde detaylı bir yapım aşaması yapıldığı için burayı takip ederek harika bir örtüyü yapabilirsiniz.

Burada ip olarak Nako markasına ait ipten minnoş serisi bebe yünü tercih edilmiş. Ana renk olarak beyaz renk tercih edilmiş. Orta kısımlarda ise renkli örgü ipleri kullanılmış. Siz bu motifleri dilerseniz renkli olarak da yapabilirsiniz. Burada olduğu gibi tek bir renk üzerinden de ilerleyebilirsiniz. Her şekilde de çok şık olacaktır.

Bu motif ile sadece yatak örtüsü değil battaniyelerde yapabilirsiniz. Koltuk örtüsü yapılabilir. Yine örgü ile yapılan kırlent modelleri çok moda. Koltuklarınıza uygun renkler seçerek bu motif il çok şık kırlent örtüleri yapabilirsiniz. Kısacası oldukça şık ve gösterişli olan bu motifi dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar el işleri içerisine farklı bir tasarım eklemek istiyorlarsa bu motifi değerlendirerek yatak örtüsü, battaniye veya kırlent örtüsü yapabilirler.

Örgü yatak örtüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu