DEFNE YAPRAĞI MODELLİ YAZLIK BLUZ YAPIMI

Şiş örgüsü ile defne yaprağı modeli yazlık bluz yapımı

Yaz aylarında kullanılabilecek olan örgü bluz modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine görünce çok beğendiğim sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm defne yaprağı yazlık bluz modeli yapımını göstermek istedim. Bu bluzun detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yaz aylarında örgü işinden yapılmış kıyafetleri kullanmayı seviyorsanız daha öncede sizlere göstermiş olduğumu yazlık bluzlara mutlaka göz atmalısınız. Yaz aylarına uygun seçeceğiniz ipler ile birbirinden şık ve gösterişli sizi sıcak havalarda serinletecek harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Bugün sizlere göstereceğim örgü yazlık bluz modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan bir model. Burada yapılan kazak ölçüsü 38 bedene göre yapılmış. Video içerisinde başlama ölçüleri detaylı bir şekilde verildiği için siz bu detaylara dikkat edip istediğiniz beden ölçüsünde bu yazlık örgü kazak modelini yapabilirsiniz.

Kazağın yapımı için burada Ören Bayan Madam Cotton markalı ipten 2,5 yumak kullanılmış. Burada kullanılan rengin numarası 2554. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Siz kullandığını ipin kalınlığına göre şiş numarasını ayarlamalısınız. Madam cottondan tercih edilen bu ip hem yaz aylarına çok uygun hem de ütü yapıldığında yumuşacık çok şık duran bir görünüm kazanmış.

Kazak modelinin yapımında defne yaprağı modeli kullanılmış. Bu model ile kazak modeli çok şık olmuş. Ayrıca bu modelin yapımını buradan öğrenerek farklı örgü işlerinizde de kullanabilirsiniz. Yine yelek yapımında ve şal yapımında bu model çok şık olacaktır.

38-40 bedene uygun olarak yapılan defne yaprağı yazlık bluz modeli için ön ve arka bedende 93 ilmek atılarak başlanmış. Burada bedeni büyültmek isterseniz yaprak modelini birer tane arttırmanız gerekir. Bununla ilgili detaylarda video içesinde açıklanmış.

Video içerisinde ön ve arka kısımlar ile kolun bir tanesi önceden yapılmış. Buradaki anlatımda ise diğer kolun yapımı anlatılırken hem kolun yapımı hem de modelin yapımı açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu modeli kısa sürede yapabilirsiniz. Bluzun yaka kısmının yapımı ve kola kısımlarının birleştirmeleri de detaylı bir şekilde açıklanmış. Buradaki videoyu izleyerek zorlanmadan bu bluzu yapabilirsiniz.

Defne yaprağı yazlık bluz modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu