DİLİMLİ ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile dilimli çeyizim yelek modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir yelek modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Kısa sürede şık ve gösterişli bir yelek modeli yapmak istiyorsanız dilimli çeyizlik yelek modeli yapımına göz atabilirsiniz. Yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizlerin içerisinde olmazsa olmaz parçalardan birisi de yeleklerdir. Bu yelekleri şiş örgüsü veya tığ işi ile de yapabilirsiniz. Ben size sık sık farklı yelek modelleri göstermeye çalışıyorum. Gösterdiğim bu örneklerden faydalanarak çeyiz için şık ve gösterişli bir yelek modeli yapabilirsiniz. Ben bugün sizlere şiş örgüsü ile yapılmış bir model göstereceğim. Videoda sadece model anlatımı yapılmış. Siz buradan detayları öğrenip beden ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü yelek modeli yapımı için burada örnek model anlatımında Kartopu Baby Love Care markalı ipten pembe tonlarında bir ip kullanılmış. Şiş olarak 3,5 numara şiş kullanılmış. Siz yeleği yaparken elinizin sıkılığına göre şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Model anlatımı için burada 47 ilmek atılmış. Bir yelek ön kısmı yapılıyor gibi düşünülüp buna göre model çıkartılmış. Kenar kısımlara 6 ilmek ayrılmış. Model 11 artı bir ilmek üzerine kuruluyor. İlmek sayısının nasıl arttırabileceği konusunda videoda bilgi verilmiş. Burayı takip edip kısa sürede model yapım detaylarını öğrenebilirsiniz.

Dilimli çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu