DİLİMLİ TERS LALELER ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şiş örgüsü ters laleler yelek modeli yapımı

Örgü işi yelek yapımı için bugün size şiş örgüsünden yapılmış oldukça kolay ama bir o kadar da şık bir model göstermek istiyorum. Dilimli ters laleler yelek modeli çeyizler için hazırlayacağınız yeleklerde kullanılabilecek harika bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizlik hazırlık yapanlar için baştan sona kadar her bir detayı ile yapılmış yelek modellerini sizlere göstermeye çalışıyorum. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar bu şekilde verdiğim örnek modelleri inceleyerek buralardan yelek yaka ve kol kesimlerini öğrenebilirler. Bunun dışında sizlere sık sık farklı örgü işinde kullanabileceğiniz model anlatımları da göstermeye çalışıyorum. Şiş örgüsünü sık sık yapanlar bu gösterdiğim örnek modelleri inceleyerek istedikleri beden için yelekleri yapabilir.

Dilimli ters laleler örgü modeli için burada Kartopu Baby Love Care serisinden bir ip seçilmiş. Şiş olarak ise 3,5 numaralı şiş kullanılmış. Günlük kullanım için yapacağınız yeleklerde bu şekilde örgü ipleri seçebileceğiniz gibi çeyiz için yapacağınız yeleklerde Alize iplerini seçebilirsiniz.

Örgü modeli yapımı için burada örnek bir anlatım yapıldığından 47 ilmek atılmış her iki taraftan altı ilmek kenar patı olarak ayrılmış. Kalan ilmeklere ise model kurulumu yapılmış. Bu model yapılırken alt kısımdaki lastik örgüsü yapmadan direk model kurulumu yapılabilir. Bu şekilde de yelek modeli çok güzel olacaktır. Burada model yapımı detaylı bir şekilde açıklandığı için istediğiniz beden ölçü ayarlamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dilimli ters laleler yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu