Doğal yollarla cilt nasıl beyazlatılır? Cilt beyazlatmak için hazırlanan cilt maskeleri

Cildinizde yorgunluktan yahut çok kafein tüketiminden ötürü oluşan lekeleri beyazlatma maskeleri ile kısa müddette giderebilirsiniz. Sizler için doğal formüllerle yapılan cilt beyazlatma maskelerini araştırdık. İşte birbirinden farklı cilt beyazlatma maskeleri…

Makûs hava şartları, sigara kullanımı üzere nedenler cildin renk istikrarını değiştirebilir. Örneğin çok sigara kullanımı gözaltı morluklarının artmasına ve ciltte lekeler oluşmasına sebep olur. Bu cins durumlarla karşı karşıya kalan birçok insan cilt beyazlatma usullerine başvururlar. Doğal ilaçlar, amaçladığınız hafifletme derecesini sunmamaktadır. Lakin maske biçimindeki doğal ve alışılmamış beyazlatıcılar cildinizin tonunu bile düzleştirir. Kullandığınız maske çeşidine bakılmaksızın sırf gerçek metoda uymanız gerekir. Kimyasallara başvurmadan cilt beyazlatma formülleri nelerdir diye merak ediyorsanız sizin için araştırdığımız tekliflere göz atabilirsiniz. Sizde oluşan bu renk değişimini meskende bulunan gereçler ile cildinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

CİLTTEKİ RENK EŞİTSİZLİĞİNİN NEDENLERİ NELER?

  • Cildinizde meydana gelen koyu lekelerin nedenleri çoklukla, sigara, çok kahve ve kafein içeren eserlerin tüketilmesi, güneş kollayıcı kullanmamak, çok gerilim, yanlış kozmetik eserlerinin kullanımı üzere bir ekip kusurlar ciltte koyu lekeleri beraberinde getiriyor. Çoklukla bu sorunları yaşayan beşerler cilt beyazlatma yollarına başvuruyorlar.
  • Orta deri rengine ve esmer deri rengine sahip olan insanlarda beyaz cilt rengine olan hayranlıkları yüzünden cilt beyazlatma tekniklerine başvuruyorlar. Bu nedenlerden ötürü cilt beyazlatma alanında bir sürü pazar oluşmuş, bu alanda bir sürü kozmetik eserler ve çeşitli ilaçlar üretilmiş.

EN DOĞAL CİLT BEYAZLATMA SÜREÇLERİ

Tam buğday unu ve domates maskesi

2 kaşık tam buğday unu ile 2 kaşık domates suyunu bir kasede karıştırıp, cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 kez sistemli bir formda uyguladığınızda değişimi fark edeceksiniz.

Pirinç unu maskesi

4 çay kaşığı pirinç unuyla yarım çay bardağı suyu karıştırın. Lekelerin olduğu bölgeye fırça yardımıyla sürün. 5 dakika kurumasını bekleyin. Akabinde ılık su ile temizleyin. Bu maske tıpkı vakitte cildinizin muhtaçlığı olan nemi de karşılar.

Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Limon suyu ve salatalık maskesi

1 tatlı kaşığı limon suyu ile 1 tatlı kaşığı salatalık suyunu karıştırıp, tüm yüzünüze eşit ölçüde olacak formda sürün. 15 dakika bekledikten sonra olağan su ile temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu