Emzirirken Peynir Yemek İnançlı Mi? Yararları Nelerdir?

Yakın vakitte yeni doğmuş bebeğinizi konuta getirdiniz ve doğum sonrası diyetinizi nasıl planlayacağınızı merak ediyor musunuz? Emzirirken peynir yemenin inançlı olup olmadığını öğrenmek ister misiniz? Peynirin yararları ve neden emziren anneler için olmazsa olmaz olduğu hakkında daha fazla bilgi okumaya devam edin…

Emzirirken Peynir Yemek İnançlı Mi?​

Emzirirken, hem sizin hem de bebeğiniz için sağlıklı ve istikrarlı beslenmeniz kıymetlidir. Gebeyken birçok peynir tipini yemek inançlıdır, lakin doğum sonrası diyetinize eklemeden evvel hekiminizle konuşun.

Emzirirken Peynir Yemenin Sıhhate Yararları:​

Peynir, sıhhatinizi ve emzirdiğiniz bebeğinizin büyümesini sağlıyacak bir besin deposudur. Peynirin sıhhatiniz için mükemmeller yaratabileceği yollardan kimilerine bir göz atın:

  • Peynir protein ve kalsiyum açısından zengindir. Bu besinlerin her ikisi de bebeğinizin genel gelişimini korumak için hayati değer taşır. Kalsiyum ayrıyeten kemiklerinizi ve dişlerinizi güçlendirmeye ve osteoporozun başlamasını önlemeye yardımcı olacaktır.
  • İstikrarlı bir diyetle birlikte peynir yemek, daha az karbonhidrat emmenize ve kan şekeri düzeyinizi denetim altında tutmanıza yardımcı olacaktır.
  • Kimi durumlarda, peynir yiyen bayanların adet semptomlarından bir ölçü kurtulduğu görülüyor.
  • Peynir ayrıyeten varlıklı bir çinko ve biyotin kaynağıdır. Çinko, dokularınızın büyümesine ve onarılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, lezzetli peynir yemek yalnızca damak tadınızı şımartmanıza yardımcı olmakla kalmaz, birebir vakitte güzelleşme suratınızı da artırabilir. Ayrıyeten makula dejenerasyonunu (sarı nokta hastalığı) önler, cildinizi sağlıklı meblağ ve tırnaklarınızı güçlendirir. Biyotin, yeni anneler ortasında yaygın bir şikayet olan saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Farklı Peynir Çeşitlerinin Besin Pahası Ve Sıhhate Yararları:​

Süpermarkette bulunan farklı peynir çeşitlerinden elde ettiğiniz çeşitli beslenme ve sıhhat yararlarına bir göz atın:

  1. Çedar Peyniri: Uygun bir kalsiyum, fosfor, sodyum, çinko, A vitamini ve protein kaynağıdır. Birebir vakitte yüksek doymuş yağ içeriğine sahiptir. Bu nedenle, az yağlı tercih edin.
  2. Krem Peynir: Güçlü bir A Vitamini, Sodyum, riboflavin, protein ve fosfor kaynağıdır.
  3. Beyaz Peynir: Protein, riboflavin, B6 Vitamini, B12 Vitamini, kalsiyum, fosfor, sodyum, çinko ve selenyum içerir.

Organik peynir, olağan peynirden çok daha az kontaminasyon bahtına sahip olacaktır. Unutmayın, bebeğinizi emzirirken yiyeceğinizin güvenliği son derece değerlidir. Bu nedenle, emziren anneler için organik yiyecekleri tercih etmek makul bir fikirdir.

Emzirirken diyetinize peynir eklemeden evvel hekiminize müşavereyi unutmayın. Emziren bebeğinizde rastgele bir rahatsızlık belirtisi fark ederseniz, bir müddet peynir tüketmeyi bırakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu