ERKEKLER İÇİN PİRİNÇ MODEL İLE DİKİŞSİZ BOYUNLUK YAPIMI

Şiş örgüsü ile dikişsiz boyunluk yapımı

Kış aylarında en çok kullanılan aksesuarlardan birisi boyunluklar. Kolay kullanımları ve kıyafetlere uyum sağlamaları nedeniyle son yıllarda oldukça fazla tercih ediliyor. Bende bugün sizlere dikişsiz erkek boyunluk modeli yapım göstermek istiyorum.

Atkıların yerini son zamanlarda boyunluklar aldı. Özellikle farklı örgü tekniği ile yapılan bu boyunluklar oldukça şık ve gösterişli duruyor. Soğuk havalarda da kullanımı oldukça basit olduğu için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Ben bugün sizlere erkekler için yapılmış olan bir boyunluk modeli göstereceğim. Tabi bu boyunluğu dilerseniz farklı renkler ile yapıp siz kendiniz içinde hazırlayabilirsiniz.

Pirinç modeli ile boyunluk yapımı için burada orta kalınlıkta haki yeşili bir ip kullanılmış. Bu ip ile oldukça şık bir görünüm elde edilmiş. Erkeklere yakışacak bir renk. Boyunluk yapımı için misinalı şiş kullanılmış. Bu boyunluk dikişsiz bir şekilde tek bir parça halinde yapılıyor. Örgü işine yeni başlayanlar videodaki anlatımı takip ederek bu boyunluğu yapabilir.

Boyunluk yapımı için 88 ilmek atılarak başlanmış. Erkekler için oldukça ideal bir büyüklük. Bayanlar için ise 85 ilmek atılarak bu modele başlanabilir. İlmek atıldıktan sonra modelin yapımına başlanmış. Pirinç örgü modelini daha önce yapmamış olanlar, bilmeyenler videodaki anlatımı takip ederek bu modelin yapımını öğrenebilirler. Video içerisinde her sıranın yapılışı detaylı bir şekilde açıklanmış. Özellikle son sıranın nasıl yapılacağı çok güzel bir şekilde açıklanmış.

blank

Dikişsiz boyunluk modeli yapımı kolay olan kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek bir model. Eşiniz için oğlunuz için kardeşiniz için sevgiliniz için yapabilirsiniz. Yılbaşı yaklaşırken bu boyunluğu yapıp hediye edebilirsiniz. Boyunluğu tamamlayacak olan birde bere yaparsanız güzel bir takım hazırlayabilirsiniz.

El işi yapıp satanlar örgü modelleri arasına bu boyunluğu ekleyebilirler. Oldukça şık ve kullanışlı olan bu boyunluk modeli birçok kişi tarafından tercih edilecektir. Pirinç örgü ile yapılan bu modeli dilerseniz bayanlar içinde bu boyunluğu yapabilirsiniz.

Pirinç örgü dikişsiz boyunluk yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPWRcmVlSYCF3h1Eik1-H1w

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu