EŞSİZ GÖRÜNTÜSÜ İLE BEBEK BATTANİYESİ

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYESİ

Hepimiz bebeklerimizi doğal ve sağlıklı ürünlerle büyütmek isteriz. Hazır satılan eşyaların içerdikleri maddeleri tam olarak bilemez ve onlara güvenemeyiz. Bu nedenle el örgüsü bebek eşyaları ile birlikte bebekleri sağlıklı bir şekilde büyütebiliriz. Üstelik kendi ördüğümüz modellerle birlikte eşsiz görüntüsü ile bebek battaniyesi örebilir ve güzel battaniyeler elde edebiliriz. Bu video ile birlikte sizlere güzel battaniye yapımını anlatacağım ve bebeklerimize kendi battaniyelerimizi örebileceğiz.

Bebeklerin günlük hayatta en çok kullanacakları eşyalardan birisi de battaniyelerdir. Yeni doğduğu andan itibaren battaniyeye sararız. Uyumaya hazırlanırken, uyurken ya da dışarıya çıkartırken battaniyeye sararak da soğuklardan korumaya çalışırız. Bütün bebeklerde en az bir tane bulunan battaniyenin kolay yapımını sizlerle paylaşarak, herkesin kolayca kendi battaniyesini örebilmesini amaçlıyorum. Videom ile adım adım anlattığım işlemleri uygulayabilir ve kendinize harika bir görünüme sahip bebek battaniyesi elde edebilirsiniz. Yapım videomda sırası ile hangi numara şiş kullandığımı, kaç ilmek attığımı ve boyutunun ne kadar olduğunu anlatacağım. Videomdaki sayıları ele alabilir ve kendi istediğiniz boyuta göre de düzenleyebilirsiniz. İlmekleri arttırarak ya da azaltarak kolaylıkla battaniyenin boyutunu değiştirebilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Eşsiz görüntüsü ile bebek battaniyesi örerken ben 5 numara tığ kullandım ve başlarken zincir çektim. Yapacağımız ölçüye göre zincir sayısı ayarlıyoruz ancak zincirin boyutu toplamda 100 santim olacak şekilde örmeye başlayabiliriz. Başlarda zincir çekerken bol tutmak oldukça önemlidir. Eğer sıkı tutarsak battaniyenin devamı bol kalabilir ve kenarları ile uymayabilir. Örgü modelimizde bir zincir boşluk bırakıp aralara tırabzan atarak modeller yapabiliriz. Battaniyede kullanacağınız modeller tamamen sizin tercihlerinize bağlıdır. Benim kullandığım tığdan daha ince kullanabilir ve örgüyü daha sık hale getirebilirsiniz. Boyutunu doğru bir şekilde ayarlamak yeterli olacaktır.

Video Kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=6yy-gDd__Yk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu