Ezgi Mola, Başörtülü akademisyen Sevinç Parıltı Akkaya olayına öfke kustu! ‘İt üzere öğreneceksiniz!’

İTÜ’de Öğretim Vazifelisi olan Sevinç Parıltı Akkaya’nın başörtülü olduğu için alçak birinin saldırısına maruz kalması gündeme oturdu. Aldığı yumruk darbeleri sonrasında bayılan Akkaya’ya başta Egi Mola olmak üzere dayanak bildirileri yağdı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde akademisyen olan tesettürlü Sevinç Işık Akkaya, parkta otururken ırkçılık yapan E.Ç. isimli erkeğin saldırısına maruz kaldı. Sadece tesettürlü olduğu için karşı tarafın alçakça yumruk darbelerine karşı bayılan Akkaya, darp raporu alıp saldırgandan şikayetçi oldu. Kısa vakitte büyük yankı getiren ve Twitter hesabında “NeseNurAkkayaYalnızDeğildir” hashtagıyla gündem olan Sevinç Parıltı Akkaya’ya takviye bildirileri bitmiyor. Tesettürlü akademisyene en büyük takviye de ‘Masumlar Apartmanı’ dizisinin yıldız oyuncusu Ezgi Mola’dan geldi.

“SAYGI DUYMAYI İT ÜZERE ÖĞRENECEKSİN!”

1 yıl öncesinde intihar eden İpek Er’in arkasında bıraktığı acılı mektupta kendisine cinsel taarruzda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan’a hakaret eden Mola’ya dava açılmıştı. Patlayan bu olaydan sonra toplumsal medya hesabından öfkeden deliren Ezgi Mola, helal olsun dedirten bir davranışta bulundu.

Mola, paylaşımında “İster türbanını takar ister kısa şortuyla gezer! Bu terbiyesizliği içimden geçenleri siz anlarsınız artık. İğrenç buluyorum, iğrenç. Sana ne kardeşim sana ne, istediğini giyecek, istediğini takacak ve sen hürmet duymayı it üzere öğreneceksin! Kâfi be!” tabirlerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu