FIRFIRLI AJURLU BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile fırfırlı ajurlu patik modeli yapımı

Bayanlar için çok şık ve gösterişli patik modelleri yapımlarını göstermeye devam ediyorum. Bugün yine çeyizler içerisinde göz dolduracak görenlerin dikkatini çekecek harika bir patik modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Fırfırlı ajurlu bayan patik modeli yapımını öğrenmek için aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videoları takip edebilirsiniz.

Bayanlar için yapılabilecek şiş örgüsü ve tığ işi patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere göstereceğim patik modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan bir örgü işi. Hatta bu patik modeli beş şiş ile yapılmış olan bir model.

Beş şiş patik modeli yapımına patiğin uç kısmından başlanmış. Uç kısımda düz sade bir örgü modeli kullanılmış. Belirli bir sıra işlendikten sonra ajur modelinin yapımına geçilmiş. Burada patiğin tamamı tek bir parça halinde yapılıp ilerliyor. Taban ile birlikte yapılan patiğin üst kısmında ajur modeli yapılmış. Bilek kısmında ise fırfır  modeli yapılarak patik tamamlanmış. Bu şekilde çok şık ve gösterişli bir görünüm oluşmuş.

Burada yapılan patik modeli ölçüleri 37-38 numara ya için oldukça ideal. Burada patik modeli yapımına dair tüm detayları öğrenerek farklı büyüklük için bu patik modelini yapabilirsiniz. Daha küçük veya daha büyük bir patik modeli yapmak için kaç ilmek alınmalı bunlar açıklanmış. Ayrıca model üzerinde nasıl değişiklik yapılması gerektiğinden bahsedilmiş.

blank

Şiş örgüsü bayan patik modeli yapımına dair tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Videonun ilk başında patiğe kaç ilmek ile başlandığı modelin nasıl yapıldığına dair tüm detaylar açıklanmış. Daha sonra ise patiğin yapımına başlanmış.

Patiğin yapımında her bir detay sırası ile açıklanmış. Aşağıda size iki video gösterdim. Bu videolar içerisinde patiğin bütün kısımları açıklanmış. Şiş örgüsü yapmayı bilseniz de daha önce beş şiş ile patik modeli yapmadıysanız zorlanabilirsiniz. Bu nedenle videoda verilen anlatımı iyi takip etmelisiniz.

Beş şiş ajurlu bayan patik modeli için 3 numara patik şişi kullanılmış. Patiğin fırfır kısmının yapımında ise tığ kullanılmış. Buranın nasıl yapılacağı da videoda açıklanmış.

Fırfırlı ajurlu bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCiN-CMSSa3kKvcPMTL5Y_nw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu