FIRFIRLI KIZ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Kız çocukları için şiş örgüsü ile fırfırlı yelek modeli yapımı

Yelek modelleri için bugün size kız çocuklarına yapılmış oldukça şık ve kullanışlı bir model göstereceğim. Fırfırlı kız bebek yeleği her aştan kız çocukları için yapabileceğiniz bir tasarım olmuş. Bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bu havalarda çocuklar için yelekler oldukça kullanışlı oluyor. Renk renk örgü ipleri ile farklı modeller ile bu yelekleri yapıp çocuklarınız için hazırlayabilirsiniz. Bugün size şiş örgüsünden kız bebekler için yapılmış olan bir tasarım göstereceğim. Ama erkek bebekler için yapılmış olan modeller arıyorsanız daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz. Ayrıca şiş örgüsü dışında tığ işi ile yapılmış olan modelleri de daha önce gösterdim. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler tığ işinden yapılmış olan bu örnekleri inceleyebilirler.

Şiş örgüsü fırfırlı bebek yeleği yapımı için 2 yumak Alize Baby Best markalı bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak elinizin sıkılığına ve ipinizin özelliğine göre 3,5 veya 4 numara şiş kullanabilirsiniz. 5 adette düğme kullanılmış.

Yelek modeli yapımına robadan başlanmış. Burada 1-1,5 yaş için bir yelek modeli yapılmış. Bunun için ise 69 ilmek atılmış. Videonun en sonunda yelek modelinin nasıl daha büyük yapılacağı konusunda bilgi verilmiş. Yeleğin yaka kısmında ajurlu model kullanılmış. Kol ayrımları yapılıp burada fırfır modeli yapılmış. Daha sonra ise yeleğin beden kısmı yapılmış. Burada da yeleğin etek uçlarına yine fırfır modeli yapılıp yelek modeli tamamlanmış.

Fırfırlı kız bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCTVMBP_Yo1khMdgMmiKIs7w

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu