FISTIKLI SARAY SÜPÜRGESİ MODELİ NASIL YAPILIR?

Şiş örgüsü ile saray süpürgesi modeli yapımı

Bugün size şiş örgüsü ile yapılmış ve farklı modelleri bulunan bir örgü işi göstermek istiyorum. Fıstıklı saray süpürgesi modeli birçok farklı örgü işinden kullanabileceğiniz harika bir tasarım olmuş. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılmış yeni modelleri göstermek için araştırma yaparken karşıma farklı modelleri ile çıkan bir örneğini size göstermek istedim. Saray süpürgesi veya süpürge otu modeli adı verilen bu örneğin değişik yapılmış şekillerini gördüm. Bu modelin en klasik şekli benim size göstereceğim örnek. Bunun dışında tepesinde bulunan fıstığın yapılmadığı model veya her bir süpürge ucuna eklenen fıstıklı modeli de bulunmakta. Ben yine ilerleyen günlerde bu model ile yapılmış farklı örnekler göstereceğim. Buradan siz dilediğiniz en beğendiğiniz modeli kullanabilirsiniz.

Saray süpürgesi modeli yapımı için burada anti bakteriyel özellikte olan Bravo markalı bir ip ve ipe uygun olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Bu model ile yelek ve şallar yapabilirsiniz. Kız bebekler ve çocuklar için yapacağınız yelek ve hırka modellerinde bu örneği kullanabilirsiniz. Örgü işini yapacağınız yere göre, angora ipler veya orta kalınlıkta ipler tercih edebilirsiniz.

Model 17 ilmek üzerine kuruluyor. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için 3 tane süpürge modelinin yapımı gösterilmiş ve bunun için 51 ilmek alınmış ve 2 tane de kenar ilmek alınmış. Burada ilmek alımı sırasında farklı bir teknik uygulanmış ve bir parmağın içinden birde parmağın dışından ilmek alınmış. Bu ilmek üzerine model kurulumu yapılmış.

Fıstıklı saray süpürgesi modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcbLKTWeKIOIhFIFOeeaG6Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu