FİYONKLU İĞNE OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için fiyonklu iğne oyası modeli yapımı

Yazma kenarları için daha çok sizlere tığ işinden yapılmış olan örnekler göstersem de bazen de iğne oyasından yapılmış olan tasarımlar göstermeye çalışıyorum. Bugün de size görünce çok beğendim ve sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm bir oya modeli göstermek istedim. Bu fiyonklu iğne oyası modeli yapımını öğrenmek isteyenler aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirler.

Çeyizleri için hazırlıklarını yapmaya devam edenlere tığ işinden yapılmış oya modellerini sıklıkla göstermeye çalışıyorum. Her zaman yeni ve farklı tasarımlar göstermek istiyorum. Bugün size iğne oyasından yapılmış bir örnek göstereceğim. Daha önce iğne oyası yapmadıysanız bu model size zor görünebilir ama kolay modeller ile başlayarak kısa sürede iğne oyasından yapılmış olan diğer örnekleri de yapabilirsiniz. Kendiniz yapamıyorsanız da iğne oyası yapan birine kesinlikle bir iğne oyası modeli yaptırıp çeyizleriniz içerisine eklemeyi ihmal etmeyin.

Fiyonklu iğne oyası modeli yapımı için burada zemini beyaz ve içerisinde mavi, pembe ve sarı çiçeklerin olduğu bir yazma kullanılmış. İğne oyası modeli yapmak için ise yine aynı şekilde sarı, pembe ve mavi renkte oya ipleri ile birlikte yeşil ve beyaz oya ipi kullanılmış. Birde buradaki fiyonkların yapımı için çatal iğnenin uç kısmı kesilerek bir aparat oluşturulmuş.

İğne oyasının modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına zürafa modeli yapılarak başlanmış. Daha sonra yeşil oya ipi ile yine modellerinin yapılacağı yerdeki yuvalar yapılmış. En son ise renkli oya ipi ile fiyonklar ve üst kısım yapılmış.

Fiyonklu iğne oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCeGTC-iPShj9FXyi3TX3waQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu