FLAMİNGO ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tığ işi flamingo örgü modeli yapımı

Bugün sizlere daha önce hiç görmediğim tığ işinden yapılmış çok şık bir örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Flamingo örgü modeli renk renk örgü ipleri ile yapabileceğiniz hoş bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün size göstermek istediğim örgü modelini video sahibi yabancı videolardan öğrenmiş ve modelin yapımını çok güzel bir şekilde açıklamış. Bu model ile bebek battaniyesi, yelek veya lif modeli de yapabilir. Model yapımı için üç renk örgü ipi kullanılmış. Yapacağınız örgü işi işine uygun olarak üç farklı renk seçip gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tığ işi flamingo örgü modeli yapımı için burada Kartopu markasından pembe, sarı ve beyaz renkte bebe yünü seçilmiş. Seçtiğiniz iplerin markası önemli değil önemli olan aynı kalınlıkta olmaları. Model yapımı için iplere uygun olarak 4 numara tığ kullanılmış.

Flamingo modellinde başlama tekniği diğer tığ işi modellerinin yapımından biraz farklı olarak yapılıyor. Model enine örülerek ilerliyor ama zincir üzerine kurulmuyor. Bu nedenle videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Video içerisinde modelin sayıları ve yapım aşması detaylı bir şekilde açıklanmış. Başlama modeli ayrıca tığ işi ile yapılmış olan farklı örgü işlerinde kullanılabilir. Bu başlama modeli yapıldıktan sonra ise model yapımına geçiliyor.

Flamingo örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu