GENÇ KIZLAR İÇİN KÜRK İPLE HIRKA YAPIMI

Şiş örgüsü ile kürk hırka modeli yapımı

Genç kızlar için yapılabilecek bu senenin modasına uygun olan harika bir kürk iple bayan hırka modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Hırka modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Biliyorsunuz bu sene kürk hırkalar oldukça moda. Bu hırkaları kendiniz kürk şeklini andıran ipler kullanarak da yapabilirsiniz. Piyasada ip çeşitliliği oldukça fazla. Sizler buradaki videolu anlatımdan uygun ipleri belirleyip dilediğiniz büyüklükte ve modelde hırkalar yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü kürk hırka modeli yapımı için burada Etrofil Rabit markalı ip kullanılmış. Hırkanın tamamında ana renk olarak siyah renk kullanılmış. Ön ve arka kısımlarda toplam 7 yumak siyah ip kullanılmış. Renkli kısımlar için ise Nako markasından CHA CHA serisinden ip seçilmiş. Bu renkli iplerden 4 yumak kullanılmış.  Video içerisinde ip numaraları hakkında detaylı bilgi verilmiş. Şiş numarası olarak da 9 numara şiş kullanılmış.

Hırka modeli burada 38-40 bedene uygun olarak yapılmış. Hırka biraz salaş bir şekilde yapılmış. Video içerisinde ölçü detayları verildiği için dilediğiniz büyüklükte bu hırka modelini yapabilirsiniz. Hırka modeli 3 parça halinde yapılmış. Ön parçaların yapımı ile başlanmış. Yaka kısmının nasıl yapılacağı da detaylı olarak gösterilmiş. Videodaki anlatımı takip ederseniz hırka modelinin yapım aşamalarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kürk hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu