GENÇ KIZLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ HIRKA MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli genç kız hırkası yapımı

Genç kızlar için yapılmış çok güzel bir hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu hırkanın etek ucuna ve kol ucuna eklenen karpuz kol detayı ile hırka modeli çok şık olmuş. Görüntüsü ile dikkat çeken genç kız hırka modeli yapımını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılan hırka modelleri için bugün size genç kızlara yapılmış olan bir tasarım göstermek istiyorum. Genç kızlar için demiş olsam da bu hırka modeli 14 yaşından başlayarak kızlar için yapabileceğiniz bir örgü işi olmuş. Hem de bu hırka modeli bu yılın modasına uygun diyebilirim. Kızınız için farklı ve şık bir hırka modeli arıyorsanız bu örneğe göz atabilirsiniz.

Şiş örgüsü genç kız hırka modeli yapımı için burada Alize markasından Superlana Maxi serisinden kalın bir ip kullanılmış. Pudra pembesi olan bu ipin renk numarası 523. Burada yapılan ölçüler için 10 yumak yeterli olmuş. Şiş olarak ise 8 ve 6 numaralı şişler kullanılmış.

Hırka modelinin beden kısmında haroşa örgü modeli kullanılmış. Kol ve etek ucu kısmında ise dolamalı selanik örgüsü kullanılıp lastik örgüsü şeklinde bir görünüm oluşturulmuş. Ayrıca etek ucu ile bedeni ayıran kısımda bonbon şekeri örgü modeli kullanılmış. Üç farlı şiş örgüsü modeli bir arada kullanılıp çok şık bir hırka modeli elde edilmiş. Hırkanın arka bedeni ise biraz daha uzun bırakılıp bu yılın modasına uygun bir örgü işi oluşturulmuş.

Genç kız hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu