GONCAGÜL LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik renkli ve şık goncagül lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size görünce çok beğendiğim sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm harika bir tasarım lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Goncagül lif modeli rengi ve görüntüsü ile dikkat çeken bir tasarım bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yeni tasarım güzel bir lif modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz lif modelleri için yeni tasarlanmış bu lif modellerini tercih ederseniz daha şık bir çeyiz oluşturabilirsiniz. Videolu anlatımlar ile sizlere bu lif modellerinin yapım aşamalarını gösteriyorum. Bu videoları takip ederek kısa sürede dilediğiniz lif modelini yapabilirsiniz.

Çeyizlik goncagül lif modeli dilediğiniz her renkte yapabileceğiniz bir tasarım. Burada ana renk olarak beyaz lif ipi kullanılmış. Yaprakların yapımı için açık yeşil ve renkli kısım için ise mor renkte bir lif ipi kullanılmış. Elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Lif modeli yapımına yeşil lif ipi le fıstıklar ile oluşturulan yuvarlak model ile başlanmış. Yeşil lif ipi ile orta kısım iki sıra yapıldıktan sonra ise yeşil lif ipi ile beyaz lif ipi de birlikte işlenerek model yuvarlak bir şekilde büyültülmüş. Fıstıklar ile arttırmalar yapılırken yeşil lif ipi ile de sanki çiçeğin sapı yapılmış. Dilimler şeklinde bir lif tabanı oluşturulduktan sonra da renkli lif ipi ile goncagül adı verilen model oluşturulmuş.

Gancagül lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCarg-SOYC2QWaU2EpqErXqg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu