GÖSTERİŞLİ GELİN ŞALI YAPIMI

Tığ işi gösterişli gelin şalı yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün oldukça şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi gelin şalı oldukça dikkat çekici görenlerin mutlaka beğeneceği çok şık bir model.

Yeni şal modelleri içerisine eklenebilecek harika bir tasarımı sizlere göstermek istiyorum. Gelinliğinizin üzeri için bir şal modeli arıyorsanız veya çeyizler içerisine koymak için bir şal modeli arıyorsanız mutlaka bu örneğe bakmalısınız. Şal modelleri yapıp satanlarda bu örnekleri mutlaka incelemeliler.

Tığ işi şal modeli üçgen bir şekilde yapılmış olan ve uç kısımdan başlanan bir örnek. Şal modeli yapımı için angora bir ip tercih edilmiş. Burada ipi seçerken şalı kullanım yerinize göre ip rengini belirleyebilirsiniz. Bu şalı gelinlik üzeri için yapacaksanız krem, beyaz gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Ama günlük kullanım için yapıyorsanız koyu renkler veya pembe tonları için bu model oldukça şık olacaktır.

Ayrıca angora simli ipler ile de şal modeli çok  şık duracaktır. Şal modeli farkı renk tonlarındaki ipler ile de oldukça şık ve gösterişli duracak olan bir model. Tığ olarak 7 numara tığ kullanılmış.

blank

Çeyizlik şal modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. Burada şal modelini kenar kısımlarındaki fıstıklarda model ile birlikte yapılmış. Şal modelinin içerisinde dilim dilim oluşan modeller görüyoruz. Bu dilimlerin her biri sırasıyla yapılıyor. Bir model tamamlandıktan sonra diğer sıradaki dilimlerin yapımına geçiliyor. Yani sıra sıra aşama aşama ilerleyen bir model.

Burada şal modelinin yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılmış olsa da her bir dilimin oluşması için sıralara ve sayılara dikkat etmek lazım. Çünkü her sırada yapılan işlem farklı. Bu nedenle bu şalı yapmak istiyorsanız mutlaka videoda verilen anlatımı iyi bir şekilde takip etmelisiniz. Buradaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan kısa sürede bu şal modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi gelin şalı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu