GRİ,PEMBE VE BEYAZ RENK İLE GÖSTERİŞLİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik üç renkli gösterişli lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size yine çok renkli ve şık bir modelin yapım aşamasını göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar üç renkli bu gösterişli çeyizlik lif modeli mutlaka göz atmanız gereken bir örnek. Bu lifin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Gri, pembe ve beyaz renkteki lif ipler ile yapılan bu modelde yıldız tekniği kullanılmış. Lif modeli yapımında en çok kullanılan bu tekniği buradaki videolu anlatım içerisinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Lif modelinin yapımı çok basit olduğu için örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu harika lif modelini yapabilir.

Üç renkli lif modeli yapımına gir renkteki lif ipi ile dikdörtgen parçanın yapımı ile başlanmış. Burada sadece yıldız modeli kullanılmış. Dikkat edilmesi gereken en önemli detay dilimin bir ucunda eksiltme yapılmış diğer ucunda ise arttırma yapılmış. Bu şekilde bir dilim oluşturulmuş.

Gri renk ile bir dikdörtgen yapıldıktan sonra diğer renge geçilmiş. Bu iki rengin birleştirilmesi ile oluşan dilim sanki kalp şekline benzeyen bir model oluşturuyor. Bu şekilde dilimler oluşturularak lif modeli tamamlanıyor. Lif modelinin görünümünün buradaki gibi güzel olması için dikkat edilmesi gereken tüm detaylar video içerisinde açıklanmış.

Çeyizlik lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu