GÜLLÜ YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için güllü yuvarlak lif modeli yapımı

Lif modelleri için yeni tasarlanmış örnekleri bulup sizlere bulup göstermeye çalışıyorum. Bugünde sizlere yine çok şık çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan bir lif modelinin yapımını göstermek istiyorum. Bu güllü yuvarlak lif modeli detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizlerin olmazsa olmaz el emeklerinden birisi de liflerdir. Sizlere sık sık yeni ve farklı lif modellerini göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim lif modelini ben çok beğendim. Dilediğiniz renk ile yapabileceğiniz çok şık bir model olmuş. Çeyizleriniz içine az ama gösterişli modeller arıyorsanız mutlaka bu lif modeline göz atmalısınız.

Çeyizlik güllü lif modeli yapımı için ana renk olarak beyaz renk kullanılmış. yapraklar için ve aralardaki ince çizgiler için de yeşil lif ipi kullanılmış. Üst kısımdaki güller için ise kırmızı renkte lif ipi kullanılmış. Video içerisindeki örnek anlatımda ise pembe renkte lif ipi kullanılmış güller için bu şekilde de çok güzel olmuş.

Lif modeli yapımına orta kısımdaki gülün yapımı ile başlanmış. Öncelikle pembe ip ile bir gül yapılmış. Yapılan gülün etrafı beyaz ip ile birkaç sıra işlendikten sonra ise gülün yaprakları yapılmış. Burada beyaz kısımda fıstık modelli yapılmış. Fıstıkları yaparken çok sıkı olmamasına ve uzun olmasına özen göstermelisiniz. Birkaç sıra bu şekilde beyaz lif ipi ile fıstık yapıldıktan sonra ise yeşil ip le gülün yaprakları yapılmış.

Güllü yuvarlak lif modeli yapımında sadece orta kısımdaki gül yapılıp kenar kısımları bundan sonra yapılmış. Diğer çiçekler ise ayrı ayrı örülerek lif üzerine eklenmiş. Beyaz lif ipi ile istenilen büyüklüğe gelinceye kadar fıstıklar yapılıp yuvarlak bir lif tabanı yapılmış. Hazırlanan bu lif tabanının üzerine ise pembe lif ipi ile güller yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Güllü yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/SerpilinLifSepeti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu