Günahsızlar Apartmanı dönem finaliyle herkesi ağlattı

TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Paklar Apartmanı’nda bu hafta dönem finali heyecanı yaşandı. Dizinin dönem finaline; İnci’nin vefatı ve Safiye ile Naci’nin vedası damgasını vurdu. Böylece Farah Zeynep Abdullah diziden resmen ayrılmış oldu. İşte Paklar Apartmanı’nın dönem finalinde yaşananlar.

Günahsızlar Apartmanı’nın son kısmında yaşananlar, seyirciyi bir defa daha ekrana kilitledi. Gözyaşları döktüren bir kısımla ekrana veda eden dizide Gülben, Esat ile olan bağlantısını bitirme kararı aldı. Bunda Esat’ın annesinin Gülben’i aşağılayıcı kelamları tesirli oldu. Bayram’dan bebeklerini isteyen Gülben, tıpkı eskisi üzere olmaya başladı. Han’ın yaptıklarıyla yüzleşemeyen İnci, gebe olduğu gerçeğiyle de yüzleşti. Fakat geçirdiği kaza sonucu trajik bir sonla diziye veda etti. Safiye ise Naci’yi sonu meçhul bir seyahate gerçek uğurladı. Naci ya ölecek ya da güzelleşecek…

Diziye vedasıyla herkesi ağlatan Farah Zeynep Abdullah ise, ‘Şunu bilmenizi isterim abuk sabuk şunu dedi bunu dedi diye yazılan ve benim ağzımdan duymadığınız hiçbir cümle gerçek değil. İnci’nin seyahati burada bitti, her vakit kalbimde farklı bir yeri olacak. Dayanılmaz bir takımla, çok bedelli bir seyahatti. Masumlar bitene kadar kalbim daima takımımla kalacak. Yeterli ki beraberdik, büyük bir adanmışlık ve sevgiyle bir dönem geçirdik. Canım Paklar Apartmanı… Canım İnci.’ açıklamasında bulundu.

Dizide öykü bu formda ilerlerken proje sahibi Prof. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’ndan şaşırtan bir açıklama geldi. Budayıcıoğlu, ‘Hastalarımın hayatını ifşa edecek halim yok! Bu mümkün değil, mesleğime ihanet etmiyorum. Ben öykünün yalnızca özünü alır, onu öteki dünyalarda yaşatırım. Aslında kahramanların; isim, aile, kent, meslek, her şeyi kitaplarımda değişir. Yani o şahsa ilişkin, onun tanınabilecek hiçbir özelliğini oraya koymam.

Gerçek aile ‘Masumlar Apartmanı’nda olduğundan çok daha abartılı. O kadarını beşerler kaldıramaz diye ben kitapta da olabildiği kadar azalttım. Gerçek kıssalar, benim kitaplarımınkinden çok daha abartılı. Hatta bazen bunu yazsam beşerler inanmaz ki diye düşünüyorum.’ dedi.

EZMİ MOLA 8 YIL SONRA SETLERDE

Oyuncu Ezgi Mola, 8 yıllık ortanın akabinde dizi setlerine geri döndü. Canlandırdığı Safiye karakteri hakkında konuşan Mola, ‘Keşke o yüklerden kurtarabilsem seni.’ dedi. Mola şayet bir gün görecek olsa ‘seni anlıyorum.’ deyip sarılmak istediğini söyledi.

TRT ekranlarında yepisyeni bir dizi başlıyor. Son olarak Mucize Hekim dizisinde rol alan ödüllü tiyatrocu Merve Dizdar, yakın vakitte diziden ayrılmıştı. Dizdar’ın yeni adresi Paklar Apartmanı oldu. Diziyi, birebir vakitte oyunculuk da yapan ödüllü direktör Davet Lostuvalı yönetecek. Müellifliği ise Deniz Madanoğlu yapıyor.

Dizinin direktörü Davet Lostuvalı, dizi hakkında birinci sefer konuştu. Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan usta göz, ‘Televizyonda ekran karşısındaki beşerler, izlerken nasıl kendilerinden bir şeyler buluyorsa, biz de sahneleri çekerken mevzuya çok çok ağırlaşıyoruz. Sahiden ağladığımız anlar oldu. Zira bu öyküye, yaşanmışlığa, insanların hakikaten bu acıyı çekmiş olmasına inanıyoruz. Her manada, bu dizi bizim için çok değerli. En büyük bahtımız Deniz Madanoğlu’nun kalemi ve oyuncularımızın esnekliği. Bu işi, bu inanmışlıkla sahiplenmeleri çok değerli. Çok teşekkür ederiz ki hepimizi reytinglerle değil, duygusal olarak memnun eden bir sonuç ortaya çıktı.’ sözlerini kullandı.

GÜNAHSIZLAR APARTMANI DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Müellif Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi romanından uyarlanan dizide, çok pak olmak uğruna etraflarını ve ömürlerini bir çöpe dönüştüren kız kardeşlerin kıssası anlatılır.

Müdafaacı dedesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan İnci, geçirdiği bir kaza sonrasında farklı bir hayat yaşamaya başlayacaktır. Bu kazada İnci’yi, Han ve o’nun sırlarla dolu ailesi beklemektedir. Takıntıları olan ablaları Safiye ve Gülben, kardeşlerini kaybetmekten çok korkmaktadırlar. İnci ve Han’ın en büyük düşmanları bu iki abla olacaktır.

GÜNAHSIZLAR APARTMANI OYUNCULARI

Ezgi Mola

Merve Dizdar

Farah Zeynep Abdullah

Birkan Sokullu

Metin Coşkun

Esra Ruşan

Atilla Şendil

Alper Saldıran

Gizem Katmer

Uğur Uzunel

Buyruk Özden

PAKLAR APARTMANI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Birinci kısmıyla büyük bir beğeni yakalayan dizi, İstanbul’un Beyoğlu ve Balat ilçelerinde çekiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu