HAROŞA 3 RENKLİ BEBEK YELEĞİ

Haroşa Bebek Yeleği

Bebeğimizin kullanabileceği soğuk hava şartlarında, ısınmasını sağlayan haroşalı 3 renkli bebek yeleğimizi görsellerimiz de de gördüğünüz üzere yapımı basit olup görünüşü ise gözümüze renk seçeneğiyle mükemmel görünen bir yelektir.

Yeleğimiz 3 renkten yapılma haroşa örgüsüyle bütünleşen bir yelek örneğidir. Görselde renk seçeneğini turkuaz, beyaz ve gri renkten oluşmaktadır. Siz dilediğiniz renk seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sizin zevkinize ve bebeğinizin cinsiyetine de bağlı olabilir.

Bebek yeleğimizin  örgü tekniği haroşadır. Yeleğimize güzel bir görünüm sağlamaktadır. Bu örgü tekniğiyle, bebek yeleğimiz 3 renkli yünümüzle güzellik ve gösteriş sağlanmıştır. Yünümüzü seçerken çok  dikkat etmeliyiz ki bebeğimizin teni çok  hassas olabiliyor ve  tahriş edebiliyor bu nedenle yün alımında seçici olalım bunun için bildiğimiz bebek yün markalarından almamız gerekmektedir. Dikkat etmemiz gereken unsurlardan biride yün seçimimizdir.

Haroşa Bebek Örgüsü

Kol ve yaka kesimi, bebeğimizi rahat hareket edebilecek şekilde kesilmiştir. Bebeğinizin yaş, boy ve kilosuna göre de ilmek sayılarını artırabilirsiniz. Görselde ki bebek yeleğimiz 1 ve 1,5 yaş arasıdır.

Bebek yeleğimiz de detay olarak tığ örgüden ayıcık yapılmıştır. Görünüm olarak şıklık ve güzellik katmıştır. Siz isterseniz başka  hayvan motiflerle de bütünleştirebilirsiniz. Bu yine sizin seçiminize ve zevkinize kalmıştır.

Bebek yeleğimiz çok basit herkesin yapabileceği bir yelek modelidir. Yeleğimizin yapım aşamasında şiş seçimizi bebeğimizin yün seçimine göre yapmalıyız.

Görsellerde de gördüğünüz üzere Alize  bebek yün markası kullanılmıştır. Şiş seçimi de 4 numaradır. Yapım aşamasını kısa bir şekilde değinmek istiyorum. Yeleğimizin arka kısmından başlayarak 56 ilmek atıyoruz. Görselde gördüğümüz ilk rengimiz gri ve 28 sıra haroşa ördükten sonra turkuaz rengine geçiyoruz. Turkuaz rengimizle 13 sıra haroşa ördükten sonra kol kesimini yapıyoruz. Kol kesilme aşamasında sağ taraftan 4 ilmek kesilerek bir sıra gidilir. Diğer sola geçildiğinde de 4 ilmek kesilir. Kolun iki tarafınında  kesilme aşamasını tamamlıyoruz. 15 sıra turkuaz haroşa ördükten sonra beyaz yünümüzle  18 sıra haroşa örerek  ense kısmını kesiyoruz. Haroşa yeleğimizin arka kısmı bitmiştir.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPTUfEW-4SKjJwHqlK_T2Hg

Yelegimizin ön kanadını yapmak için 32 ilmek atarak haroşa örmeye başlıyoruz. Gri yünümüzle 28 sıra haroşa örüyoruz arka bölümünü ördüğümüz sıra ile aynı olması gerekiyor. Dikildiğinde denk gelmesi acısından. Turkuaz rengimize geçerek haroşa örmeye başlıyoruz. Turkuaz yünümüzle de 13 sıra haroşa ördükten sonra  4 ilmek kol kesilir. Kol kesiminde bir sıra gitmeden 3 ilmek kalana kadar 1 kesilerek yaka kesimini sağlıyoruz.15 sıra turkuaz haroşayı tamamladıktan sonra beyaz yünümüz’le devam ediyoruz.Bu örme sırasında ön yaka kısmını 8 -10 ilmek eksiltmeyi yapalım. Şişimiz de tam 18 ilmek kalana kadar  örüp örgümüzü keserek bitiriyoruz.

Diğer ön kapağında ise yeleğimizin yaka kesimi aynı şekilde devam edilecek. Yelegimizin bu ön kapağında düğme iliğimizi keserek 5 adet tahta düğme dikiliyor. Düğme aralıgımız 9 sıra olacak şekilde düğme iliği açılıyor. Haroşalı 3 renkli yeleğimizin parçaları tamamlanmıştır. Bu parçaları birleştirerek yelegimizi oluşturmuş oluyoruz.

Bebek yeleğimiz de detay olarak tığ örgüden ayıcık yaparak ve diğer köşeye de markamızı dikerek. Bebek yelegimizi tamamlayıp bitiriyoruz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu