HASIR DESENLİ PUFFY BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Bebekler için hasır desenli puffy bebek battaniyesi yapımı

Bebekleri için hazırlık yapanlara bugün yapımı çok ama çok basit şiş veya tığ işi örmeyi bilmeden de yapabileceğiniz bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Hasır desenli puffy battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bebek battaniyeleri için sizlere sık sık yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Şiş örgüsü ile veya tığ işi ile yapılmış olan battaniye modelleri dışında tunus işinden yapılmış olan tasarımları da sizlere göstermeye çalışıyorum. Battaniye modeli dışında birde sizlere battaniye motifleri gösteriyorum. Bu motifleri birleştirerek de dilediğiniz gibi bebek battaniyeleri yapabilirsiniz.

Bugün size göstereceğim kolay bebek battaniyesi ise üzerinde ilmekleri hazır halde bulunan ip ile yapılmış olan bir örgü işi. Özellikle tığ işi veya şiş örgüsü bilmeyenler bu battaniye modelini kolaylıkla yapabilir.

Battaniye modeli yapımı için Alize Puffy markalı kendinden ilmekli ip kullanılmış. Bu ipten 5 yumak kullanılmış. Burada kullanılan ip renk geçişleri olan bir ip. Bu markanın ipinde renk çeşidi oldukça fazla. Bu sayede hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için farklı battaniyeler yapabilirsiniz.

Bebek battaniyesi yapımında kullanılan bu hazır ilmekli ip ile farklı örgü modelleri de yapılabilir. Bugün gösterilen battaniye modelinde hasır deseni kullanılmış. Siz videodaki anlatımı takip ederek bu güzel battaniye modelini kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Hasır desenli bebek battaniyesi modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCiI_Rgf2iUGhld0_Z0kvBtQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu