HAVLU KENARI UÇ DANTELİ MODELİ YAPIMI

Tığ işi havlu kenarı uç dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir havlu kenarı uç dantel modeli yapımı göstermek istedim. Yapımı oldukça basit olan bu modelin görüntüsü ise çok şık. Çeyiz hazırlıkları yapıp kısa sürede şık ve gösterişli bir dantel modeli yapmak isteyenler bu örneğe mutlaka göz atmalılar.

Havlu kenarlarına ekleyebileceğiniz şık dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere farklı havlu kenarı dantel modellerinin yapım aşamalarını detaylı anlatım içeren videolar ile vermiştim. Çeyizleriniz için farkı tasarımlar arıyorsanız bu örneklere mutlaka göz atmalısınız.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli sadece havlu kenarında kullanılabilecek bir model değil. Dilerseniz masa örtüsü kenarında veya çarşaf kenarında, pike takımlarını süslemek için de kullanabilirsiniz. Model şık ve zarif olduğu için farklı yerlerde görüntüsü de değişecektir.

Dantel modelinin yapımı için burada hem beyaz ip ile modelin nasıl durduğu gösterilmiş hem de sarı ip ile modelin nasıl durduğu gösterilmiş. Her iki ip renginde de model çok şık olmuş. Siz bu dantel modelini nerede süsleme amaçlı kullanacaksanız ona göre farklı renklerde ipler tercih ederek yapabilirsiniz. Bu sayede güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

blank

Havlu kenarı dantel modeli yapımı çok basit. Sadece bir noktada dikkat edilmesi gereken bir detay var. Burası da video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Özellikle el işi yapmaya yeni başlayanlar videodaki anlatımı takip ederlerse bu dantel modelinin yapımını kolaylıkla öğrenebilirler.

Dantel modeli yapımına zincir çekilerek başlanıyor. Bu zincirin üzerine tırabzanlar yapılarak model ilerliyor. Burada sadece model tırabzanlar ve tırabzanlardan yapılan kutulardan oluşuyor. Önemli olan, model kurulumu için sayılara dikkat etmek. Videoda da detaylı bir anlatım yapıldığı için her bir noktayı iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Dantel modelleri için sizlere ilerleyen günlerde yeni örnekler göstermeye devam edeceğim. Çeyizlik dantel modeli arayanlar veya el işi yapıp satanlar bu modelleri takip ederek harika tasarımları ortaya çıkartabilirler

Havlu kenarı uç dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu