HAVLU KENARI VEYA PİKE UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi havlu kenarı veya pike uç dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için kolay ve çok amaçlı kullanılabilecek örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tek sıra halinde yapılmış oldukça şık bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yaz yaklaşırken çeyiz hazırlıklarını hızlandıranlar için bugün yapımı oldukça basit bir dantel örneği göstereceğim. Bu dantel modeli hem havlu kenarlarında hem de pike kenarlarında rahatlıkla kullanılabilir. Tek sıra halinde yapılan bu dantel modeli şık ve siz yormadan yapılabilecek bir tasarım. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilir.

Pike uç dantel modeli yapımı için krem rengi bir ip kullanılmış. Burada model anlatımı için angora örgü ipi kullanılmış. Bu modeli yapmak için pamuklu dantel ipleri veya polyester oya ipleri kullanabilirsiniz. Modeli yapacağınız yere göre farklı renklerde örgü ipleri kullanırsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dantel modeli yapılırken model ile birlikte kenar danteli de yapılıyor. Zincir çekilerek başlanan model üzerine tırabzanlar yardımı ile model yapılmaya başlanmış. Enine örülerek işlenen modeli yapacağınız yere göre istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Bu model dışında farklı yapımı kolay olan dantel örnekleri için daha önce sizlere gösterdiğim modellere de göz atabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC-uf9vECE35IJuagT_ssV3A

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu