HIRKALARIN VAZGEÇİLMAZ MODELİ: NOHUTLU PETEK

Nohutlu Petek Hırka Modeli

Çeyizlerden günlük giyime kadar her an örgü giyimler ön plana çıkar. Şişler ile yapılan biri birinden farklı modellerden bir tanesi olarak yer alan nohutlu petek modeli hırka ön plana çıkıyor.

Yapım aşamaları her ne kadar bir hayli zahmetli olan ürünlerden bir tanesi olsa bile yine de göze hitap eden özelliklerinin olması her genç kızdan genç erkeklere kadar en çok istenen model olmasını sağlıyor.

Her ne kadar sizler için bu yazımda tüm detayları ile anlatacak olsam bile daha iyi bir görsel olması açısından videolar ile de destekleyeceğim. Video kısmından sizler de a dan z ye kadar her şeyi görebilecek ve hırkaları ne kadar kolay bir şekilde yapabilecek olduğunuzu göreceksiniz.

Nohutlu petek nasıl yapılır?

Nohutlu petek modeli hırka yapmak için ilk olarak sizler de videolu anlatımı dinleyebilirsiniz. Bu sayede çok kolay bir şekilde modelin nasıl çıkarılacak olduğunu görebilecek ve sorun olmadan rahat bir şekilde sizler de olduğunuz yerden ürünleri yapabileceksiniz.

Çok kolay gibi gözüken bir durum olsa bile gerçekten birçok püf noktasına dikkat etmeniz gerekir. ben de bunu en rahat şekilde gösterebilmek için ilk olarak bir motifin videosunu çekerek anlatmak istedim. Bu hırka için ben 38 ila 40 beden arasında olan bir kişi için arka kısmını 110 ilmek ile başlarken ön kısımlarını 40ar ilmek ile yapıyorum.

Bu ilmek sayısı giyecek olan kişinin bedenine göre artış ya da azalış gösterebileceği gibi ören kişinin el sıkılık oranı, kullanılacak şişin ne kadar kalın olduğu ya da ipin cinsine göre de kişiler tarafından ayarlanabilecektir. Bu kadar adımlar için videoyu izlemeyi ihmal etmeyin.

Nohut modeli nasıl yapılır?

Video kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=jdo2l5HUFh4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu