İKİ RENKLİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik iki renkli havlu kenarı dantel modeli yapımı

Yaz yaklaşırken çeyizleri için hazırlık yapmayı hızlandıranlara bugün harika bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Lila ve beyaz rengin uyumu ile oldukça şık görünen bu dantel modelini siz sevdiğiniz renkler ile yapabilirsiniz. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Havlu kenarında dantel kullanmayı seviyorsanız sizlere gösterdiğim örnek modelleri mutlaka incelemelisiniz. Gösterdiğim modeller içerisinde yapımı kolay olan modeller olduğu gibi aşama aşama ilerleyen modellerde var. Özellikle tığ işine yeni başlayanlar kolay modelleri yapmaya başlayarak çeyizleri için el işi yapabilir.

Bugün göstereceğim çeyizlik havlu kenarı dantel modeli için beyaz ve lila renkte dantel ipleri kullanılmış. Siz dantel yapacağınız havlunum rengine uygun renkler seçebilirsiniz. Dantel iplerinde renk çeşitliği oldukça fazla. Ayrıca oya ipleri ile de bu dantel modelini yapabilirsiniz. Burada da polyester oya ipleri kullanılmış.

Dantel modelinin yapımı için öncelikle beyaz ip ile havlu kenarına gelecek uzunlukta 50 cm kenar danteli yapılmış. Yapılan kenar danteli üzerine ise beyaz ip ile yuvalar yapılmış. Yapılan bu yuvaların üst kısmına lila ip ile tırabzanlar yapılmış. Tırabzanların üzerine ise kirpik şekline benzeyen dilimler yapılmış. Model aşama aşama ilerliyor. Burada video içerisinde modelin yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu