İKİ RENKLİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Havlu kenarı için iki renkli dantel modeli yapımı

Havlu kenarlarında dantel kullanmayı sevenler için farklı havlu kenarı dantel modeli yapımlarını sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere iki renk ile yapılmış oldukça şık ve gösterişli bir modelin yapımını göstereceğim. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Havlu kenarlarında dantel modeli kullanmayı çoğu kişi sevmese de çeyizler içine eklenecek olan havlular için mutlaka böyle dantel veya iğne oyasından yapılmış modeller ekleniyor. Çeyizler içerisine eklenecek olan havluların şık ve gösterişli olması için bu şekilde el emeği ürünler ekleniyor. Danteller için sizlere birbirinden farklı örnekleri her zaman göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim modeli de ben çok beğendim ve sizlerin de beğeneceğiniz düşünüyorum.

İki renkli havlu kenarı danteli yapımı için burada Altınbaşak markasından 50 numara beyaz dantel ipi ile birlikte 635 numara yine Altınbaşak markasından pembe dantel ipi kullanılmış. Burada kullanılan renkleri ana renk beyaz seçip diğer rengi farklı olarak yapabilirsiniz. Elinizde hazır bir havlu varsa bunun rengine uygun bir renk seçebilirsiniz.

Havlu kenarı yapımı için önce taban danteli yapılmış. Daha sonra üst kısımdaki model yapılmış. Bu dantel modeli aşama aşama ilerleyen bir model. Tığ işi ile dantel yapmaya yeni başlayanlar ilk aşta zorlanabilirler ama video içerisinde modelin yapım aşaması her bir detayı ile açıklanmış.

Havlu kenarı dantel modeli için videoda yer alan anlatımda modelin yapım aşaması kenar dantelinden başlanıp sırası ile açıklanmış. Model anlatımı yapılırken sayıları ile birlikte verilmiş. Bu sayede zorlanmadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Aşama aşama ilerleyen bu model size zor gibi gelse de model tamamlandığında ortaya harika bir el işi çıkıyor. Videoda verilen anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan çeyizler için harika bir dantel modeli yapabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Eli%C5%9FiEmek%C4%B0ster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu