İKİ RENKLİ KOLAY TUNUS İŞİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi yapmaya yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği patik modeli

Sizlere tunus işinden yapılmış olan farklı patik modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün yapımı çok basit olan tunus işi ile örgü örmeye yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım göstermek istiyorum. İki renk örgü ipi ile yapılan bu tunus işi kolay patik modelinin yapım detaylarını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Patik modellerinde en sevdiğim örgü işlerinden birisi tunus işinden yapılmış patikler. Renk renk örgü ipi ile oluşturulan bu desenli patikler çeyizler içerisinde de çok şık duracaktır. Tunus işi yapımını öğrenmek biraz zaman alacaktır. Ama aslında basit modelleri yapmaya başlarsanız zamanla eliniz alınacaktır. Şiş örgüsü ve tığ işi dışında bu tunus işi patikleri yapıp satabilirsiniz. Bu şekilde de çok güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Tunus işi bayan patik modeli yapımı için mor ve beyaz renkte örgü ipleri kullanılmış. Patik modelinin tamamında mor renk kullanılıp aradaki desenler için beyaz ip kullanılınca daha güzel bir görünüm elde edilmiş. Aralarda kullanılan beyaz ipler az bir miktarda kullanılmış. Elinizde olan ipleri değerlendirerek bu patik modelini yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımı için zincir çekilmiş ve içlerinden ilmek alınıp başlanmış. Burada önce mor renk ile başlanmış aralarda beyaz renk ile desenler yapılmış. Bu şekilde patiğin üst kısmı tamamlanmış. Daha sonra ise patiğin tabanı yine tunus işi teknik ile yapılmış. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu patiği yapabilirsiniz.

Tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCkQRrG23Wh7dbuetAW6UTew

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu