İKİ RENKLİ MANTAR EVLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile mantar evler örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış oldukça şık e güzel bir örgü modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. İki renkli örgü ipi ile yapılan mantar evler örgü modeli şiş örgüsü ile yapılan kullanışlı bir model olmuş. Bu örgü işinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapacağınız çocuk kazaklarında, bebek kıyafetlerinde, erkek çocuk süveteri yapımında, battaniye yapımında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model göstermek istiyorum. Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu örgü işini iki renkli örgü ipleri ile yapınca ortaya harika bir örgü işi çıkıyor. Video içerisinde her bir detayı çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan model yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

İki renkli mantar örgü evi modeli yapımı için burada bir krem bir de pudra pembesi renkte örgü ipleri kullanılmış. Sizde yapacağınız örgü işine göre iki renk kullanırsanız güzel bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Modelin yapımı oldukça basit. Haroşa örgü ile yapılan bu modelde video sahibi önden ve arkadan da düz örgü yaparak haroşa örgüyü yapmış. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip edip bu modelin yapımını öğrenebilir. Bu örnek model dışında sizlere daha önce de farklı şiş örgüsü modelleri göstermiştim. Bu örneklere de göz atarak farklı modellerin yapımını öğrenebilirsiniz. Bunun dışında tığ işinden yapılmış örnekleri de sizlere göstermeye çalışıyorum. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler bu örneklere de göz atabilir.

Mantar evler örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu