İKİ RENKLİ TUNUS İŞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile yapılmış çok amaçlı kullanılabilecek örgü modeli

Tunus işi ile yapılan örgü işlerinde model çeşitliliği oldukça az. Ben sizlere yeni modeller buldukça göstermeye çalışıyorum. Bugün size iki renkli tunus işi örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu örgü modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış olan farklı örgü modellerini sizlere göstermeye çalışıyorum. Ama tunus işinden yapılmış olan modeller oldukça az. Sizlere tunus işinden yapılmış olan yeni modellerin detaylı yapım aşamasını gösteren videolar buldukça göstermeye çakışıyorum. Bugün iki renkli örgü ipi ile yapılmış olan bir model göstereceğim. Bu modelin her bir yapım aşaması açıklandığı için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Tunus işi örgü modeli yapımı için burada beyaz ve hardal sarısı renkte Kartopu markalı bebe yünü kullanılmış. Tığ olarak da 4 numara tunus tığı kullanılmış. Burada iki renk kullanılmış olsa da elinizde bulunan fazla sayıda ip varsa bu ipleri değerlendirmek için de bu modeli yapabilirsiniz.

Model yapımı için önce zincir çekilmiş. Burada yapılan model 7 ilmek üzerine kuruluyor. Bu nedenle çekeceğiniz zincirler 7 nin katlarında olmalı. Bu model ile battaniyeler yapabilirsiniz. Kırlent yüzü yapabilirsiniz. Yatak örtüsü veya koltuk örtüsü yapabilirsiniz. Kare şeklinde ortay boy parçalar yapıp bu kareleri birleştirip paspaslar da yapabilirsiniz. Kısacası bu modeli dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İki renkli tunus işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu