İKİ RNEKLİ TUNUS İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik desenli tunus işi patik modeli yapımı

Tunus işi patik modelleri için bugün size iki renkli örgü ipi ile yapılan oldukça şık ve kullanışlı bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Tunus işi patik modeli yapımı için dilediğiniz renkte örgü ipi kullanıp harika patik modelleri yapabilirsiniz. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yeni patik modelleri arayanlar için sık sık tunus işinden yapılmış olan patik modelleri göstermeye çalışıyorum. Tunus işi ilk başta size zor gibi gelebilir ama eliniz alıştıkça farklı modelleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Tunus işi patiklerde oluşturulan desenler çok güzel görünüyor. Daha öncede sizlere göstermiştim.

Özellikle çiçek desenlerinin yer aldığı birçok patik modeli var. Çeyiziniz içerisinde şiş örgüsü ve tığ işinden farklı olarak patik modeli yer alamsını istiyorsanız tunus işinden yapılmış olan modelleri deneyebilirsiniz.

Tunus işi bayan patik modeli yapımı için ana renk olarak petrol mavisi bir örgü ipi kullanılmış. Üzerindeki desenleri yapmak için ise hardal sarısı örgü ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 numara tunus tığı kullanılmış.

Burada yapılan patik modeli 38 numara ayak için oldukça uygun. Patiğin yapımına yan taraftan başlanmış. Burada patiğin her iki tarafında da desen yapılıyor. Ön kısımda ise yine sarı ip ile desenler yapılıyor. En son ise patiğin tabanı yapılıp patik modeli yapımı tamamlanıyor.

Tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCK97gNa3sIWiV6jgpv-9WKQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu