İKİ ŞİŞ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Zikzak şeklinde iki şiş bayan yelek modeli yapımı

İki şiş ile yapılmış olan yelek modelleri için sizlere farklı modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yaz yaklaşırken çeyiz hazırlıkları yapanların işine yarayacak olan oldukça şık yapımı da kolay olan iki şiş bayan yelek modeli göstereceğim. Bu yelek modelini detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere her zaman farklı örgü modelleri bulmaya çalışıyorum. Bulduğum modellerde detaylı yapım aşaması içeren videolarda sunmak istiyorum ki modelleri kolaylıkla öğrenin. Yaz yaklaşırken de birçok kişi çeyiz hazırlıklarını hızlandırdı. Kolay ama gösterişli el işleri yapıp çeyizleri içerisine eklemek isteyen birçok kişi var. Gösterdiğim bu modellerde sizlerin işine yarayacaktır.

Çeyizlik bayan yelek modeli aslında birçok kişinin gördüğü bir örnek olabilir. Zikzak şeklinde yapılmış olan bu örgü modeli lastik örgüsü istemeden direk model yapımı ile başlanmış. Yapmak istediğiniz bedene göre ilmeklerinizi alıp direk model yapımı ile başlayabilirsiniz.

Yeleğin uç kısımlarına lastik örgüsü gerekmediği gibi modelin uç kısımları dilimli şekilde durmaktadır. Model zikzak şeklinde olduğu için dilimli bir görüntü oluşuyor. Buda yeleğin daha şık görünmesini sağlıyor. Tabi burada model ile ilgili sadece örnek bir anlatım yapılmış. Siz bu yeleği yapmak isterseniz videoda verilen anlatımı dikkate alıp yapacağınız büyüklük için ölçünüzü ayarlayabilirsiniz. Video içerisinde her bir detaydan bahsedilmiş.

İki şiş zikzak yelek modeli yapımı için burada krem rengi ve pudra pembesi ile örnek model anlatımı yapılmış. Bu ipler orta kalınlıkta ipler. İp renginizi burada olduğu gibi açık renkler seçerseniz model daha güzel görünecektir. İp olarak alize iplerde seçebilirsiniz. Bu ipleri seçtiğinizde şişinizin numarasını ipe göre doğru ayarlamanız önemli.

Burada model 10 ilmek üzerine kuruluyor. Yeleği yapmak isteyenler 10 ilmek ve katlarında ilmek almalı bunun üzerine de kenar ilmeklerini alarak model yapımına başlanmalı. Video içerisinde bu detaylardan bahsedilmiş.

İki şiş bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu