İKİ ŞİŞ ÇAPRAZ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile çapraz örgü modeli nasıl yapılır?

Örgü modelleri için bugün size şiş örgüsünden yapılmış bir model göstereceğim. Farklı alanlarda kullanabileceğiniz iki şiş çapraz örgü modeli farklı özellikteki örgü ipler ile yapabileceğiniz bir model. Bu örgü modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sık sık örgü işleri yapanlar için farklı modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün size göstereceğim model ile kazaklar yapabilirsiniz. Bayan yelekleri ve hırkaları yapımında kullanabilirsiniz. İnce angora ipler ile yapılıp mevsimlik bluzlar yapabilirsiniz. Çocuklar için özellikle genç kızlar için yapacağınız örgü kazaklarda bu modeli kullanabilirsiniz. Kısacası modelin yapım aşamasını videodaki anlatımdan öğrenip dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Çapraz örgü modeli yapımı için burada orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Ama dilerseniz bu modeli angora ipler ile veya biraz daha kalın ipler ile yapabilirsiniz. Şiş olarak burada ipe uygun 3 numara şiş kullanılmış. Siz kullandığınız ipin kalınlığına göre de şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılan bu model 6 ilmek üzerine kurulmuş. Burada örnek model anlatımında 6 katlarında ilmek alınıp 3 tane de kenar ilmeği alınmış. Burada model yapımından önce birkaç sıra lastik örgüsü yapılmış. Videoda örnek bir anlatım yapıldığı için birkaç sıra lastik örgüsü yapılmış. Siz yapacağınız örgü işine göre önce istediğiniz kadar lastik örgüsü yapıp üzerine model yapabilirsiniz.

İki şiş çapraz örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcEnqXHB3a8A4oMeyW_HyYw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu