İKİ ŞİŞ ÇİMEN BEBEK YELEĞİ MODELİ YAPIMI

Kız bebekler için çimen yelek modeli yapımı

Bebekler için yapılmış oldukça şık ve gösterişli bir yelek modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. İki şiş çimen yelek modeli kız çocukları için yapılmış çok şık bir yelek. Bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kız bebekler için yapılmış olan yelek, ceket, etek, hırka, tulum, kazak ve patik gibi birbirinden farklı modelleri sizlere göstermeye çalışıyorum. Gösterdiğim örgü işlerinde hem tığ işinden hem de şiş örgüsünden yapılmış olan tasarımlar yer almakta. Her bir örgü işinin detaylı yapım aşaması olduğu için örgü işine yeni başlayanlar dahi videolu anlatımları takip ederek model yapımlarını öğrenebilir. Örgü modellerinin yapım aşamaları dışında videolar içerisinde kullanılacak olan ip, tığ veya şişin bilgileri de yer almakta. Burada verilen tüm bu detaylarda örgü işine yeni başlayanların işini kolaylaştıracaktır.

İki şiş kız bebek yeleği modeli burada 1-2 yaşa uygun olarak yapılmış. Video içerisinde ölçülerden bahsedilmiş. Buradaki model anlatımdan faydalanıp yeleği isterseniz daha büyük bir şekilde de yapabilirsiniz. Yeleğin üst kısmı büzgülü bir şekilde yapıldığı içi bu yelek modeli kız çocuklara uygun bir yelek modeli olmuş.

Yelek modeli 3 parçadan yapılmış. Burada haroşa örgü, düz örgü ve lastik örgü teknikleri kullanılmış. Örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir yelek modeli tasarlanmış.

Çimen kız bebek yelek modeli yapımı için Nako markasının yeni çıkardığı İnci bebe serisinden güzel bir yeşil renk seçilmiş. Bu ipin özelliği Anti Pellingte olması bu sayede tüylenme yapmayan bebekler için uygun özellikte bir ip. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Şiş numarasına karar verirken elinizin sıklığınız dikkate almalısınız.

Yelek modelinin yapım aşamasını videodan takip edip kısa sürede yapabilirsiniz. Örgü işine yani başlayanlar için de oldukça kolay olan bu modeli videodaki anlatımı tekrar tekrar izleyerek yapabilirsiniz.

İki şiş çimen yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/EL%C4%B0FP%C4%B0RENV%C4%B0SEbebegimorgulerim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu