İKİ ŞİŞ DESENLİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için şiş örgüsü ile desenli patik modeli yapım

Renk renk ipleri ile dikkat çeken harika bir atik modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Desenli bayan patik modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak harika bir tasarım olmuş. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılan patiklerde model çeşitliliği oldukça fazla olduğu için çeyizler için birbirinden farklı tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. Hem beş şiş örgüsü hem de iki şiş ile yapabileceğiniz farklı modeller bulunmakta. Beş şiş ile patik modelleri yapımı biraz daha zor olduğu için iki şişle yapılmış olan örnekleri tercih edebilirsiniz. Bugün sizlere ben iki şiş ile yapılmış bir patik modeli göstermek istiyorum. Ama şiş örgüsünü yapmayı hiç bilmiyorsanız tunus işi ve tığ işinden yapılmış olan örnekleri inceleyebilirsiniz. Bunlar için de sizlere daha önce birçok model gösterdim.

İki şiş bayan patik modeli 38 numara ayak için yapılmış. Daha büyük yapmak isterseniz ilmek sayınızı 4 ilmek arttırmalı, daha küçük yapmak isterseniz burada verilen ilmek sayısını 4 tane azaltmalısınız. Şiş olarak ise 3 numaralı misinalı şiş kullanılmış.

Patik modeli yapımı için burada beyaz, yeşil ve pembe patik ipleri kullanılmış. Bu patik modelini tek renk yapabileceğiniz gibi burada olduğu gibi üç renk ile de yapabilirsiniz. Hatta elinizde kalan az miktarda ipleri değerlendirmek için bu patik modelini yapabilirsiniz.

Patik yapımına üst kısımdan 64 ilmek atılarak başlanmış. Önce bilek kısmı yapılıp daha sonra renkli kısma geçilmiş. Patiğin burun kısmı yapılmış ve en son üçgen topuk şeklinde bir patik tabanı yapılarak patik modeli yapımı tamamlanmış.

Desenli bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu