İKİ ŞİŞ DİKİŞSİZ BAYAN ÇORAP MODELİ YAPIMI

Bayanlar için şiş örgüsü ile dikişsiz örgü çorap modeli yapımı

Patik modellerini sizlere sık sık gösterirken özellikle çorap şeklinde yapılmış olan tasarımları da göstermeye çalışıyorum. Kış aylarında bu çoraplar oldukça kullanışlı oluyor. Ayrıca çeyizler için farklı patik modelleri yapmak isteyenler de bu çorapları yapabilir. İki şiş dikişsiz bayan çorap modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Dikişsiz patik modelleri için size bugün şiş örgüsü ile yapılan ve çorap şeklinde tasarlanmış bir örnek göstereceğim. Burada yapılan patik modeli için simli bir ip kullanarak çok şık bir görünüm elde edilmiş. Çeyizler için hazırlanan patiklerde bu şekilde simli ipler kullanabilirsiniz. Bunun dışında patiğin ön kısmına eklenen model ile de hoş bir görüntü oluşmuş. Patik modeli tek parçadan yapılan şık bir tasarım. Videoda verilen anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu patiği yapabilirsiniz.

Dikişsiz bayan çorap modeli yapımı için burada Alize Angora simli şal ipi kullanılmış ve bu ip iki kat haline getirilmiş. Elinizde olan örgü ipleri veya patik ipleri ile de bu çorabı yapabilirsiniz. Şiş olarak ise ipe uygun 2,5 numara şiş kullanılmış. Elinizin sıkılığına göre siz şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Çorap modeli 36-37 numara hatta 38 numara ayaklar için oldukça ideal. Videoda verilen anlatımda daha büyük bir çorap yapılması için neler yapılması gerektiğinden bahsedilmiş. İlmek sayısını değiştirmeden sadece şiş numarasını büyütürseniz de patiğin büyüklüğü değişecektir. 26 ilmek atılarak bilek kısmından çorap yapımına başlanmış. Çorabın önce üst kısmında bir model oluşturulmuş ve burun kısmı yapılmış Sonra tabanı ve topuğu yapılarak patik modeli tamamlanmış.

İki şiş dikişsiz bayan çorap modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu