İKİ ŞİŞ SÖKMELİ ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI

İki şiş burgu modelli sökmeli etol şal yapımı

Şal modeli için bugün size şiş örgüsünde en çok kullanılan burgu modeli ile birlikte yapılmış harika bir etol şal modeli örneği göstermek istiyorum. İki şiş sökmeli etol şal modeli her renk şal ipi ile yapabileceğiniz harika bir tasarım olmuş. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yaz yaklaşırken şal modelleri için yeni örnek arayanlara bugün görünce çok beğendiğim harika bir tasarımı göstermek istiyorum. Bu şal modeli gelinlik üzerine de yapılabilecek olan bir tasarım. Şal modeli yapımında şiş örgüsünde en çok kullanılan burgu modeli kullanılmış ama birde sökme tekniği uygulanmış. İki modelin yapımı ile etol şal örneği çok güzel olmuş.

Sökmeli etol şal modeli yapımı için burada angora ip kullanılmış. Şal ipleri ile bu örneği rahatlıkla yapabilirsiniz. Simli ipler ile de çok güzel olacaktır.

Şal modeli yapımı aşama aşama ilerliyor. Öncelikle burgu modeli ile hazırlanmış ince uzun dilimler elde edilmiş. Daha sonra ise istenilen uzunlukta hazırlanan bu şeritler kenar kısımlarından sökme işlemi yapılmış ve şeritler birleştirilmiş. Burada video içerisinde modelin yapım aşaması ve birleştirme işlemi çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu şal modelini yapabilirsiniz.

İki şiş sökmeli etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu