İKİ ŞİŞ ZEBRA PATİK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için şiş örgüsü ile zebra patik modeli yapımı

Bugün sizlere çok güzel kullanılışlı bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim iki şiş zebra patik modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Bayanlar için yeni örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere  oldukça kullanışlı çeyizler içerisine de eklenebilecek olan çok şık bir patik modeli göstermek istedim. Günlük kullanım için oldukça ideal olan bu patik modelinin yapımı da çok basit. Kısa sürede bu patiği yaparak önümüzdeki günlerde kullanmak için hazırlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü patik modeli yapımı için burada iki renk siyah ve krem rengi patik ipleri kullanılmış. Daha çok siyah taban üzerin krem kullanılarak yapılan bu patiğe zebra model adı verilmiş. Bu iki renk ile çok güzel kullanılışlı olmuş. Tabi dilerseniz farklı renkler ile de bu patik modelini yapabilirsiniz.

Burada yapılan patik modeli ölçüleri 37-38 numara ayağa göre yapılmış. Bu numara için 56 ilmek atılarak başlanmış. Daha büyük veya daha küçük bir patik modeli yapmak isterseniz iki ilmek arttırıp azaltabilirsiniz. Modelin yapımı çok ama çok basit şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler dahi videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu patik modelini yapabilir.

blank

Zebra patik modeli yapımı için 56 ilmek atıldıktan sonra model yapımına başlanmış. Patiğin tamamında haroşa örgü kullanılmış. Burada elbette dikkat edilmesi gereken detaylar var. Özellikle sıra sayılarına ayrıca dikkat etmek gerekir. Video içerisinde detaylı bir anlatım yapıldığı için sorun yaşamadan bu patik modelini yapabilirsiniz.

Patik modeli tek bir parça halinde işleniyor. Burada burun kısmını yaparken de ayrıca dikkat etmek gerekir. Bu patik modeli yapımı çok kolay ama dediğim gibi dikkat edilmesi gereken detaylar var. Videoda verilen anlatımı takip edip kısa sürede bu patiği yapabilirsiniz.

Bu patik modeli dışında ilerleyen günlerde yine sizlere şiş örgüsü, tığ ve tunus işi ile yapılmış olan farklı patik modelleri de göstereceğim. Çeyiz hazırlıkları yapanlar el işleri yapıp satanlar mutlaka bu modellere göz atmalılar.

İki şiş zebra patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu