İKİ ŞİŞLE AJURLU ERKEK BEBEK PATİK ÇORAP YAPIMI

Bebekler için ajurlu patik çorap yapımı

Bebekleri için kışlık hazırlık yapanlara bugün harika bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu ajurlu bebek patik çorap modeli oldukça şık ve gösterişli bir model. Patiğin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile yapılmış olan modeller göstermeye devam ediyorum. Bunlar dışında tunus işinden yapılmış olan örnekleri de sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün ise bebekler için yapılmış olan bir patik çorap modelinin yapımını göstereceğim.

Ajurlu bebek patik modeli erkek bebekler için tasarlanmış bir model olmuş. Bu patik modelini farklı renklerde yaparak kız çocukları için de tasarlayabilirsiniz. Patik modeli her renk ip ile çok şık olacaktır. İp olarak patiklik ip veya bebe yünü de kullanabilirsiniz. İpe uygun olarak burada 3 numara şiş kullanılmış.

Patik modelinin taban kısmı ve yan kısımları düz bir şekilde yapılmış. Patiğin ayak üzerindeki kısmına ise ajur modeli koyulmuş. Patik yapımı çok basit ama şiş ile örgü örmeye yeni aşlayanlar ilk başta zorlanabilirler. Bu nedenle videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmek gerekir. Videoda patiğin yapımına dair tüm detaylar sayıları ile birlikte çok güzel bir şekilde verilmiş.

Ajurlu bebek patik çorap modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu