İKİ ŞİŞLE KOLAY DİKİŞSİZ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü kolay dikişsiz bayan patik modeli yapımı

Şiş örgüsünden yapılmış yapımı çok basit ama bir o kadarda şık ve zarif duran bir patik modelini sizlere göstermek istiyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka dikişsiz bayan patik modeli mutlaka göz atmanız gereken bir model. Patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için bugün size şiş örgüsünden yapılmış bir model göstereceğim. Bu patik modelinde kullanılan ipin ince olması ve şişinde buna göre seçilmesi patiği çok zarif göstermiş. Patik yapımı için seçilen renklerde birbiri ile uyumlu olmuş ve ortaya çok güzel bir örgü işi çıkmış.

Şiş örgüsü dikişsiz bayan patik modeli yapımı için burada iki farklı renkte patik ipi kullanılmış. Şiş olarak ise kısa 3 numara patik şişi kullanılmış.

Burada yapılan patik modeli 37 numara ayak için yapılmış. Eğer patiği daha büyük yapmak isterseniz ilmek sayınızı 1 tane arttırmanız gerekir. Daha küçük yapmak isterseniz de 1 tane ilmek azaltmanız gerekir. Patiği daha büyük veya daha küçük yapmak için dikkat edilmesi gereken detaylar video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan istediğiniz büyüklükte patik yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımına ön kısımdan başlanmış patiğin ön kısmı örüldükten sonra yan parçalarla birlikte taban yapılmış. Burada ip değişikliği yapılarak güzel bir model yapılmış. Daha sonra topuk kısmı yapılmış.

Dikişsiz bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu