İLMEK TOPLAMALI TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için ilmek toplamalı tığ oyası yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar bu oya modelinin yapımına mutlaka göz atmalılar. İlmek toplamalı tığ oyası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere bugün yine çok şık ve gösterişli bir örnek göstereceğim. Bu oya modeli biraz uğraştırıcı olsa da tamamlandığında ortaya harika bir el işi çıkıyor. Video içerisinde detaylı bir yapım aşaması verildiği için zorlanmadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

İlmek toplamalı tığ oyası yapımı için burada yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak yeşil, mavi, pembe ve kırmızı renkte oya ipleri seçilmiş. Sizde yazma içerisinde bulunan renklere uygun seçerseniz daha uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Modelin yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise yine yeşil ip ile küçük dağ motifleri yapılmış. Buradan sonra ise renkli oya ipleri ile üst kısımdaki çiçeklerin yapımına geçilmiş. Burada yapılan çiçeklerde ilmek toplama işlemi için küçük bir ahşap tahta veya pipete ihtiyacınız olacak bu konuda video içerisinde sizlere bilgi verilmiş. Modelin yapımına dair tüm detayları buradan takip ederek bu güzel oya modelini yapabilirsiniz.

İlmek toplamalı tığ oyası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu