İNCİLİ MİDYE ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi incili midye şal modeli yapımı

Bayanlar için harika bir şal modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken incili midye şal modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yeni ve gösterişli şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere hem çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan hem de özel günlerde kıyafetleriniz üzerinde kullanabileceğiniz harika bir şal modeli göstermek istiyorum. Bu şal modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var.

İncili midye şal modeli motif motif yapılıp iğne ile dikip birleştirilen bir şal modeli. Burada öncelikle video içerisinde motiflerin nasıl yapılacağı gösterilmiş. Daha sonra bu motiflerin nasıl birleştirileceği ve nasıl bir şal modeli yapılacağı açıklanmış.

Bu şal modelini yaparken her zamanki gibi şal ipleri kullanabilirsiniz. Model üzerine inciler eklendiği için sade renkte simli olmayan bir şal ipi tercih etmek daha doğru olur. Bu şekilde abartılı bir görünümde oluşmamış olur. Şal yapımı için 6 numara tığ kullanılmış. Siz el yapınıza göre farklı numaradaki tığlar da kullanabilirsiniz.

Tığ işi midye şal modeli motifler halinde yapılıp birleştirilen bir model. Bu motifleri birleştirirken belirli sıraya göre dizilerek üçgen şeklinde bir şal elde edebilirsiniz. Dilerseniz motifleri yan yana da birleştirebilirsiniz. Bu şekilde de dikdörtgen şeklinde bir şal modeli elde edebilirsiniz.

blank

Motiflerin yapımına orta kısımdan başlanmış. Bir halka etrafına tırabzanlar yapıldıktan sonra kenar kısımdaki sıraların yapımına geçilmiş. Burada orta kısma eklenen inciler motif yapıldıktan sonra diğer motifler ile birleştirilirken dikilerek ekleniyor. Bu sırada da motiflerin birleştirilmesi de yapılıyor.

İncili mide şal modeli çeyizler içerisine eklenebilecek harika bir tasarım. Gelinlik üzerinde de kullanılabilir. Bunun dışında el işi yapıp satanlar bu örneği yaparak ürünleri arasına ekleyebilir. Bu şal modeli yapımı için açık renk tonlarında ipler seçerseniz daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz

İncili midye şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu