İŞKEMBE DESENLİ KOLAY ÇOCUK YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü işkembe desenli kolay çocuk yeleği yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan çok güzel bir çocuk yeleğini bugün sizlere göstermek istiyorum. Her yaştan çocuklar için yapabileceğiniz işkembe desenli çocuk yeleği sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çocuklar için yapabileceğiniz farklı yelek modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size şiş örgüsünden yapılmış olan bir model göstereceğim. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler daha önce gösterdiğim tığ işinden yapılmış olan örneklere de göz atabilir. Her yaştan çocuk için yapabileceğiniz farklı yelek veya hırka modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum.

İşkembe modelli çocuk yeleği yapımı için burada Himalaya Everyday SuperLüx markalı ip kullanılmış. Koyu yeşil bir renk seçilmiş. Burada yapılan yelek modeli için 2 yumak yeterli olmuş. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Bu model hem kız çocuklara hem de erkek çocuklara uygun olan bir yelek modeli siz yapmak istediğiniz çocuğa göre ip renginizi belirleyebilirsiniz.

Yelek modeli yapımına başlanmadan önce video içerisinde yeleğin yapım detayları ve yelek modelinde kullanılan teknikler hakkında bilgi verilmiş. Yapmak istediğiniz çocuk büyüklüğüne göre ilmek sayınızı kaç almalısınız, ölçünüz ne olmalı bunlar hakkında detaylı bilgi verilmiş. Aşağıdaki iki videoyu takip ederseniz hem modelin yapımını hem de parçaların birleştirilmesini öğrenebilirsiniz.

İşkembe desenli çocuk yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCezQV_BPL7hc3ZNPtWXBBMA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu