KABARTMALI BEBEK HIRKASI YAPIMI

Şiş örgüsü ile yeni doğan bebekler için kabartmalı bebek hırkası yapımı

Yeni doğacak olan bebekleri için hazırlık yapanlara bugün çok güzel bir kabartmalı bebek hırkası modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu hırkasını detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekler için farklı büyüklükte hırka modellerini sık sık sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün yeni doğan bebekler için yapılmış bir hırka modeli göstereceğim. Kış aylarında bebekleri olacaklar için bu hırka modeli çok işe yarayacaktır. Detaylı yapım aşamasını aşağıdan takip ederseniz sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü kabartmalı bebek hırkası yapımı için burada Nako vizyon markalı ip kullanılmış. İpe uygun olarak ise 4 numara misinalı şiş kullanılmış. Bu hırka modeli hem kız hem de erkek bebekleri uygun olarak yapılabilecek bir tasarım. Sizler ip renginizi buna göre seçebilirsiniz.

Hırka modeli tek parça halinde dikişsiz olarak yapılmış. Ama video içerisinde üç parça halinde yapmak isteyenler içinde detaylar verilmiş. Burada hırka yapımına başlarken ilmek alma tekniği de biraz farklı buna da dikkat etmelisiniz. Hırka modeli kapüşonlu olarak yapılmış siz isterseniz kapüşon yapmayabilirsiniz. Ayrıca yapılan hırka modeli yeni doğana uygun olarak yapılmış ama videodan büyütme detaylarını öğrenip daha büyük bir hırka modeli de yapabilirsiniz.

Kabartmalı bebek hırkası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCfH6oOfaVYPvTYTgIHLFLeQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu