KABARTMALI MOZAİKLER KIZ ÇOCUK HIRKASI YAPIMI

Kız çocukları için kabartmalı mozaikler modeli ile hırka yapımı

Hırka modelleri için bugün kız çocuklarına yapılmış çok tatlı ve çok şık bir model göstermek istiyorum. Çocuğunuz için veya hediyelik olarak kız çocuklarına yapmak için bir hırka modeli arıyorsanız bugün göstereceğim kabartmalı mozaikler kız çocuk hırkası mutlaka göz atmanız gereken harika bir tasarım olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler ile yapılmış tasarımlar göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim hırka modelinde kullanılan kabartmalı mozaikler modelini ben daha önce görmedim. Bu modeli çok beğendiğim için sizlerle paylaşmak istedim. Ayrıca hırkanın duruşu gerçekten çok güzel olmuş. Kız çocukları üzerinde harika duracak bir model.

Şiş örgüsü kız çocuk hırka modeli 1-1,5 yaşa uygun olarak kullanabilirsiniz. Burada hırka modeli yapımı için yaklaşık 2 yumak Himalaya Evreyday Bebe Lüx ipi kullanılmış. Şiş olarak ise 3,25 misinalı şiş kullanılmış. Bu şiş elinizde yoksa 3,5 numaralı misinalı şişte kullanabilirsiniz.

Hırka modeli yapımına yaka kısmından başlanmış. Hırkanın roba kısmı yapıldıktan sonra önce kolları örülmüş. Daha önce robadan başlama hırka modeli yapmayanlar için bu hırka modeli çok güzel bir örnek. Hırkanın üst kısmında kabartmalı mozaikler modeli kullanılırken etek ucu düz bir şekilde örülmüş. Bu şekilde hırka modeli yapımı tamamlanmış. Video içerisinde her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Kabartmalı mozaikler kız çocuk hırkası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCHlYSW7fAKmc2eyhpLRXfTg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu